Faber walczy o Coke Live Fresh Noise

11Łódzka formacja Faber stara się o zakwalifikowanie do drugiego etapu ogólnopolskiego festiwalu Coke Live Fresh Noise! Główną nagrodą jest występ na scenie Coke Live Music Festival, a także pieniądze na zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, sesje studyjne z profesjonalistami oraz pomoc w przygotowaniu demo.

Już samo przejście do drugiego etapu dałoby tej kapeli możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych warsztatach, na których zespoły mogą zgłębiać tajniki wiedzy muzycznej i poznać klimat pracy w profesjonalnym studiu.

Faber powstał w 2006 roku, jednak w obecnym składzie działa i koncertuje od 2 lat. W ich muzyce dominują ostre, rockowe riffy, nad którymi góruje potężny wokal. Zespół określa swój klimat jako heavy rock, nie stroni jednak od prostych, melodyjnych ballad. Nazwa nawiązuje do łacińskiego słowa oznaczającego kowadło.

W 2009 roku Faber nagrał swoje pierwsze studyjne demo, które można usłyszeć na stronie www.myspace.com/faberband . Kapela wystąpiła podczas Drugiej Łódzkiej Nocy Muzyki w kinie Cytryna.

Co zrobić aby pomóc Faberowi? Wystarczy nacisnąć przycisk „głosuj” na poniższej wizytówce:

( UCZESTNIK I ETAPU )

Faber / rock

a następnie założyć profil na stronie oraz kliknąć przycisk „głosuj” na profilu Fabera i postępować według instrukcji. Głosować można do 22 marca br.

Czemu warto pomóc właśnie tym artystom? Z kilku powodów. Po pierwsze – jest to promocja muzyki z naszego rodzimego miasta, po drugie – dzięki Waszej pomocy istnieje szansa, by w Polsce pośród wszech otaczającego kiczu zaistniała muzyka ambitna, po trzecie – każda osoba, która zagłosuje, bierze udział w losowaniu skutera marki VESPA LX 50 oraz trzydziestu pakietów wyjazdowych na Coke Live Music Festiwal!


Warto nadmienić, iż poza zespołem Faber o Coke Live Fresh Noise walczy kilka innych kapel związanych z naszym miastem m. in. Overhood, The Washing Machine, Unity: Laundry, Wah Na Tah, Mr. Zagaynikov. Więcej informacji można odnaleźć na stronie imprezy.

Jeden komentarz do “Faber walczy o Coke Live Fresh Noise

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *