10052013_311Kosmicznym pokazem z udziałem gigantycznych balonów zakończył się pierwszy dzień Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Grupa Plasticiens Volants zaprezentowała w piątek, 10 maja, w Manufakturze projekt Big Bang.

To spektakularny balonowy show, opowiadający historię wszechświata od Wielkiego Wybuchu do pojawienia się człowieka. Jak sami twórcy mówią: To spektakl o upływie czasu, szaleństwie, nauce i filozofii, balansowaniu między tym, co nieskończenie wielkie, a tym, co nieskończenie małe.

Mimo niesprzyjającej pogody, w trakcie imprezy zaczął padać deszcz, zapewne nikt nie żałował, że w piątkowy wieczór udał się do Manufaktury. Godzinny występ zapewne był, chociaż festiwal dopiero się rozpoczął, jednym z najciekawszych elementów tegorocznej edycji Ł4K. Szkoda jedynie, że w praktycznie żaden sposób nie wpisuje się w podstawowe założenie tej imprezy. Pokaz Plasticiens Volants bliższy był wrześniowemu Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Ulicznej TrotuArt i szkoda, że prezentacja nie uświetniła właśnie tego projektu.

Zobacz także:

FŁ4K: Joanna Rajkowska – Diamenty Łodzi (foto)

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2013 – informacje

TrotuArt 2012: Gil pogromca smoków (foto+wideo)

Trotuart 2011: Burnt Out Punks – The Stockholm syndrom (foto+wideo)

TrotuArt 2011 (foto+wideo)

TrotuArt 2011: Parada na Piotrkowskiej (foto+wideo)

TrotuArt 2010: Teatr Antagon – Time Out (foto+wideo)

TrotuArt 2010 (foto+wideo)

Faust – Teatr A Part w Manufakturze (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8893
Letnia Scena: Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie (foto)
9zamk
Zamknięty Świat w Teatrze V6 (foto)
IMG_0532
Gala Finałowa Letniej Sceny 2013 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*