10052013_007Wernisażem wystawy Joanny Rajkowskiej, znanej m.in. dzięki sztucznej palmie postawionej w Warszawie, w podwórku przy ulicy Piotrkowskiej 3 rozpoczęła się 10 maja tegoroczne edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Diamenty Łodzi – pomysł Rajkowskiej polega na wyłożeniu murów kamienicy od strony podwórka mozaiką z drobnych fragmentów luster. Wspólne prace nad projektem będą trwały rok, do kolejnej edycji Ł4K. Artystka połączy siły z zespołem remontującym budynek w ramach projektu Mia100 Kamienic. W przyszłości kamienica ma stanowić przejście-pasaż między ul. Piotrkowską a Manufakturą.

joomplu:54261

Joanna Rajkowska – współczesna artystka tworząca instalacje, przede wszystkim w przestrzeni publicznej. Zasłynęła jako autorka projektów, m.in. “Pozdrowień z Alej Jerozolimskich”, którego głównym elementem jest sztuczna palma na rondzie Charles’a de Gaulle’a w Warszawie, czy kontrowersyjnego, ale bardzo lubianego przez mieszkańców Warszawy „Dotleniacza”, który powstał na placu Grzybowskim. Jego głównymi elementami były wzbogacony tlenem sztuczny staw, wkomponowany w trawnik miejski oraz futurystyczne ławki nieopodal.

/txt. na podstawie mat.pras.

Zobacz także:

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2013 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
14pazdziernika_343
WIKIzeum w ms2 (foto)
IMG_0269
Ciesielscy w Galerii Willa (foto)
IMG_0191neon
Neony i prace Mirosława Filonka w Starej Szwalni (foto)
1 Komentarz
  • 26 czerwca 2013 at 10:22

    Diamenty są piękne w każdej formie. Diamenty Łodzi – pomysł na wyłożeniu murów kamienicy lustrami jest fajny. W sumie prawdziwe diamenty były by lepsze, ale takie szybko zostały by zabrane:)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*