dlaewyJuż 13 grudnia w łódzkim klubie Bajkonur odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem „Ewie tak, rakowi nie”. W ten wyjątkowy wieczór na scenie pojawią się między innymi HMP, Stromo oraz Romantyczny Filip a to nie koniec atrakcji bo organizatorzy zapowiadają jeszcze dodatkową niespodziankę. Miłośnicy bluesowych ballad oraz klasycznego Rocka z pewnością znajdą tego dnia w Bajkonurze coś dla siebie, wszystkich dobrych ludzi ucieszy natomiast fakt, że swoją obecnością przyczynią się do pomocy wyjątkowej młodej dziewczynie, która już po raz drugi zmaga się z nowotworem.

Koncert „Ewie tak, rakowi nie”
13.12.2014 Klub Bajkonur (Piłsudskiego 135)
Start 20:00
Bilety cegiełki: 10 zł
https://www.facebook.com/events/409537655865871/

Ewa to wieczna optymistka. Potrafi zarazić swoim optymizmem i radością wszystkich, rodzinę, przyjaciół i całkiem obce osoby. Niedawno skończyła Pedagogikę Społeczną na Uniwersytecie Łódzkim. Studiowała też na Uniwersytecie Ostrawskim, a między zajęciami była wolontariuszką w ostrawskim Domu Dziecka „Domeczek”. Ewa to kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Aby dorobić na studia, pracowała jako kelnerka, barmanka, kierowca i sprzedawca.

Długo przymierzała się do pracy magisterskiej bo wiele tematów ją interesowało. W końcu wybrała Amazonki. Materiały do pracy magisterskiej zbierała właśnie od Amazonek. Krótko po obronie w czerwcu 2014 roku dowiedziała się, że sama ma raka. Nie piersi, ale raka lewego płuca. Guz ma wielkość 8×10 cm i jest nieoperowalny. We wrześniu Ewa przyjęła pierwszą chemioterapię. Cały cykl składa się z 6-8 chemii przyjmowanych co 3 tygodnie.

Ewa już raz wygrała walkę z rakiem jajnika, w 2007 roku. Po 6 latach remisji nowotwór wrócił i tym razem zaatakował płuco. Ewa szybko się męczy, odczuwa silne bóle. Nie poddaje się, dzielnie walczy z chorobą. Najtrudniejszą wiadomością była informacja o guzku na trzustce, dokładnie między trzustką a śledzioną. Cały świat widział, jak ciężka jest walka, gdy nowotwór zaatakuje trzustkę – pokonał Steva Jobsa, a ostatnio polską aktorkę Anię Przybylską.

Ewa tak łatwo nie pozwoli nowotworowi zawładnąć swoim życiem. Nie z jej charakterem! Nadal realizuje swoje pasje i hobby, którymi są podróże i te daleki i te bliskie, oraz opera. Nic dziwnego, przecież jest siostrą Ani Cymmerman, śpiewaczki operowej. Zawsze była i jest jej pierwszym słuchaczem i recenzentem. Sama nie śpiewa, ale podśpiewuje, jak to optymistka. Zaraz przed diagnozą Ewa zaczęła pracować tak na poważnie i w poważnej firmie jako specjalista ds. sprzedaży. Praca bardzo jej się podoba, ale ze względu na stan zdrowia musiała ją przerwać. Nie może się jednak doczekać, kiedy wróci do swoich obowiązków i do koleżanek i kolegów, z którymi mimo że przez krótki czas już się zaprzyjaźniła.

Pomóżmy Ewie w walce z chorobą. Zbieramy na zaopatrzenie Ewy na cały rok w leki potrzebne w leczeniu – przede wszystkim wzmacniające odporność, m.in. podawaną dożylnie witaminę C. Bądźmy z Ewą, żeby nie była sama w chorobie i dostała z powrotem trochę tego optymizmu, którym każdego dnia zaraża innych.

Więcej informacji o Ewie znajdziecie na: www.siepomaga.pl
http://www.siepomaga.pl/f/dbamozdrowie/c/1715?page=5

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Closterkeller_-_Abracadabra
Abracadabra Gothic Tour 2010 w Łodzi
divines
Divines w Long Playu
Merkfolk i Dziewanna w Woolturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*