partum18 lipca na terenie Placu Wolności Ewa Patrum zorganizuje wydarzenie legalizujące przestrzeń nawiązujące do jej projektu z 1971 roku. Początek akcji o godz. 17:30. Po niej, o godz. 19 w ms2 odbędzie się dyskusja. Oprócz Partum wezmą w niej udział Angelika Fojtuch, Aleksandra Kubiak (Grupa Sędzia Główny) oraz Anna Leśniak.

W 1971 roku Ewa Partum zrealizowała na łódzkim Placu Wolności pracę pt. Legalność przestrzeni. W obrębie placu stanął las znaków drogowych i tabliczek o spotykanej powszechnie lub wymyślonej treści, które zakazywały różnych czynności: „Zakaz wjazdu”, „Cisza”, „Zabrania się uprawy czegokolwiek” – hasło znane ze świeżych jeszcze reminiscencji paryskiej wiosny ’68. Legalność przestrzeni interpretowana była w różny sposób, zależący od kontekstu czasów. Dziś, po ponad 30 latach,  praca Ewy Partum ponownie staje się impulsem do jej reinterpretacji w aktualnych kontekstach społeczno-politycznych.

Organizatorzy akcji zachęcają do jej współtworzenia. Aby wziąć w niej udział, należy najpierw zastanowić się nad tym, jaki rodzaj ograniczeń, podziałów lub nielegalności w przestrzeni (widzialnych  lub symbolicznych czy niematerialnych) wzbudza na co dzień nasz największy sprzeciw. Każda osoba wybiera jeden, bliski jej problem. Następnym krokiem jest odwrócenie ograniczenia i zbudowanie pozytywnego, afirmatywnego przekazu na jego temat, np. „Nakaz jazdy rowerem”, „Teren wspólny. Wejście polecane”.

18 lipca po południu wszyscy staną z nimi na 20 minut w różnych punktach Placu Wolności i stworzą tam przyjazną, inkluzywną przestrzeń.

Zobacz także:

Ekologie Miejskie: Pracownia Fizyczna / SzaZa (foto)

Festiwal Błota w Łodzi (foto+wideo)

Miej Miejsce na Rynku Starego Miasta (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zaproszenie
II Salon Bielizny w Łodzi
manufaktura_ogolne
10 urodziny Manufaktury – informacja
26219569_1923746357886663_96495686193351690_n
Off Wedding Alternatywne Targi Ślubne Łódź 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*