ewa_farna_2

W piątek, 6 listopada o godz. 20 w Wytwórni rozpocznie się koncert Ewy Farny. Bilety:W przedsprzedaży : 49 zł – ulgowy, 59 zł – normalny, W dniu koncertu: 69 zł – ulgowy, 79 zł – normalny.

Pierwsza płyta młodej wokalistki pojawiła się na czeskim rynku 6 listopada 2006 roku – „Měls mě vůbec rád”, album okazał się hitem i cieszył się wielką popularnością (uzyskał podwójną platynę). Druga płyta : „Ticho”, ukazała się 1 października 2007 roku, również uzyskała status platynowej płyty w Czechach.

7 listopada 2008 roku ukazało się koncertowe DVD, zarejestrowane w Pradze 17 czerwca 2008 pt: „Blíž ke hvězdám” . Przedstawiało ono jeden z 18 koncertów trasy, dzięki której Ewa przeszła do historii jako najmłodsza czeska piosenkarka absolwująca swoją własną trasę. DVD zyskało nagrodę najlepiej sprzedawanego DVD w Czechach. Rok później na rynku czeskim pojawiła się płyta „Virtuální” i tym samym następna trasa koncertowa.

Na polski rynek Ewa weszła 9 listopada 2007 płytą : „Sam na sam” , album wydany przez Universal Music Polska. Była to polska wersja albumu : „Měls mě vůbec rád”. Druga polska płyta ukazała się 16 marca 2009. Album nosił tytuł : „Cicho” i właśnie ten album zdobył na festiwalu Sopot Hit Festiwal- tytuł albumu roku. Ponadto piosenka „Cicho” została hitem lata 2009.

Trzecim albumem, jaki ukazał się na polskim rynku 5 listopada nosi tytuł „EWAkuacja” znajdziemy na niej piosenki całkiem nowe, jak i te które znalazły się na czeskiej płycie “Virtuální”. Z płyty „EWAkuacja” pochodzą takie single jak EWAkuacja, Bez Łez, Nie przegap czy tytułowy utwór do młodzieżowego filmu Disney’a „Camp Rock 2- Wielki Finał”

Jesienią 2012 r. Ewa pojawiła się jako trener drużyny w trzeciej edycji „Bitwy na głosy”; dotarła do finału. Wiosną 2013 r. zasiadła w jury słowacko- czeskiego „Superstar” – odpowiednika polskiego „Idola”, a rok później została najmłodszym, czwartym jurorem polskiego X Factora. W listopadzie 2013 r. światło dzienne ujrzała jej najbardziej dojrzała i osobista płyta „(W)inna”, która już w styczniu pokryła się złotem! W 2014 r. na rynku czeskim pojawił się bliźniaki „(W)innej”  – „Leporelo”.

W kwietniu 2015 r. do sklepów trafiło DVD i CD Live wydane przez muzyczną TV Očko; jest to nagranie z klubowego akustycznego koncertu Ewy. Ewie tak bardzo spodobała się atmosfera tego wyjątkowego koncertu, że postanowiła wyruszyć w trasę akustyczną po Czechach, wydać polską płytę jazzowo-akustyczną i prezentować ją podczas jesiennej trasy koncertowej.

/fot. Łukasz Majkowski http://majkowski-fotografia.blogspot.com

Zobacz także:

Ewa Farna w Manufakturze (foto)

Lato Zet i Dwójki w Łodzi (foto)

Ewa Farna w Porcie Łódź (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
162_offkatowice_1_copy
Poza Łodzią: Algiers na OFFie, zmiana programu
soundedit_2014_logo
Soundedit 2014 – Trzy dni muzycznej ekstazy
Agata_Kurzyk_Szafa
Agata Kurzyk w Szafie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*