Event_Horizon_Festival-plakat13 grudnia w łódzkiej Hali Expo odbędzie się trzecia edycja jednej z największych i najciekawszych imprez muzycznych w naszym mieście. Na rockowym Event Horizon Festival zagrają Happysad, Luxtorpeda, GrubSon i Jamal.

Event Horizon Festival to cykliczne wydarzenie muzyczne organizowane przez Fundację Dekompresja od 2011 roku. W trakcie dwóch edycji twórcom udało się przyciągnąć do Łodzi dziesiątki tysięcy fanów, którzy wysłuchali koncertów między innymi Pidżamy Porno, Myslovitz, Comy czy Dżemu. Dzięki temu impreza na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz miasta, a jej tegoroczna edycja z pewnością utrwali silną pozycję wydarzenia.

Cieszymy się, że w rodzinnym mieście możemy promować najlepszą, polską muzykę i że impreza spotkała się z tak dużym zainteresowaniem fanów. – mówi Sławomir Dukalski-Majchrowski z Fundacji Dekompresja – Początkowo Event Horizon Festival miał być imprezą z okazji 10-lecia działalności klubu Dekompresja, ale sukces pierwszej edycji pozwolił nam rozwinąć go w cykliczne wydarzenie.

Także w tym roku na scenie nowej Hali Expo (Al. Politechniki 4 w Łodzi) nie zabraknie gwiazd. W sobotę 13 grudnia zagrają tutaj Happysad, Luxtorpeda, GrubSon i Jamal. To szczególna gratka dla fanów, ponieważ wszyscy wykonawcy wydali w tym roku nowe płyty. Podczas imprezy, oprócz odegrania swoich największych przebojów, będą zatem promowali także nowy materiał.

Nowa płyta Jamal „Miłość” powstała w pięć lat po jego ostatnim wydawnictwie, ale warto było na nią czekać. Promujący album utwór Defto oczarował fanów, a niezwykły teledysk do tego kawałka obejrzało w serwisie You Tube ponad 12 milionów internautów.

Krócej na swoje nowe wydawnictwo kazała czekać Luxtorpeda – zespół tworzony przez muzyków znanych z formacji Acid Drinkers, Kazik na Żywo, Turbo, Pięć Dwa czy 2Tm2,3. Wydany na początku kwietnia album „A morał z tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki” ma szansę powtórzyć sukcesy poprzednich płyt, które zjednały zespołowi rzesze fanów.

Happysad to jeden z najciekawszych polskich młodych zespołów rockowych. Podczas Event Horizon Festival zaprezentują utwory ze swojego najnowszego, szóstego już albumu „Jakby nie było jutra”, który zespół promuje podczas trwającej od początku września trasy koncertowej. Sami muzycy twierdzą, że jest to płyta, jakiej w ich dorobku jeszcze nie było, o czym z pewnością przekonają się fani podczas łódzkiej imprezy.

Hiphopowym akcentem na Event Horizon Festival będzie występ GrubSona. Raper zaprezentuje w jego trakcie materiał w najnowszego albumu, ale nie zabraknie także kawałków z poprzednich płyt, które do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród fanów hip hopu i dotarły na pierwsze miejsca listy OLiS.

Bilety na Event Horizon Festival w cenie 75 zł można kupić online na stronie Festiwalu, są również dostępne w łódzkim klubie Bagdad Cafe przy ulicy Jaracza 45 oraz Ticketpro.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
et_tumason_
ET Tumason na Pogonowskiego
Graftman
Graftmann przy Pogonowskiego 45
pandemonium
Pandemonium w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*