Plakat-ETZT-MPK_1Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach. W Łodzi impreza będzie odbywać się od 16 do 22 września.

Harmonogram na rok 2015

16 września (środa):

    Uchwalenie przez Radę Miejską – Miejskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
    Przyjazd na testy elektrycznego autobusu marki solaris, który związany jest z przymiarkami MPK-Łódź do rozpoczęcie starań o zdobycie środków na zakup elektrycznych autobusów.
    Ogłoszenie konkursu dla pasażerów – zdjęcie z autobusem i hasztagiem #MPKoddechemdlaŁodzi – do wygrania gadżety MPK-Łódź i MIGAWKI

17 września (czwartek):

    Punkty informacyjne przy dworcach PKP Łódź Widzew i Łódź Kaliska. Informacje o możliwości przesiadki pomiędzy różnymi środkami transportu (kolej, MPK, samochody, rowery).

18 września (piątek):

    Dzień Kontrolera – wydarzenia organizowane przez MPK Łódź, mające na celu docenienie pracy kontrolerów i przybliżenie ich pracy pasażerom.
    Pożegnanie Ikarusów – ostatni raz Ikarus wyjedzie na linię 99 (jako normalny pojazd liniowy).
    Kino plenerowe, pasaż Schillera, 19:00 – 22:00 – na wielkim ekranie wyświetlane będą filmy z całego świata, pokazujące różne rozwiązania transportu modalnego w miastach.

19 września (sobota):

    Rowerowy dzień na Piotrkowskiej przy pasażu Schillera (14-18) – pokaz rowerów publicznych, wystawa sklepów i serwisów rowerowych, pokaz rowerów cargo (towarowych), znakowanie rowerów przez Straż Miejską, miasteczko ruchu drogowego WORD itp.
    Pożegnanie Ikarusów, Zajezdnia Autobusowa nr 1 przy ul. Limanowskiego, godz. 10:00. Odbędzie się krótka prelekcja o Ikarusach w Łodzi połączona z możliwością oglądania pojazdów, robieniem zdjęć. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie na tą okoliczność wydaną broszurę. Następnie wycieczka po trasie prowadzącą po miejscach związanych z ikarusami.
    Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK–Łódź, ul. Wierzbowa 51, 8.00 – 14.00 – spotkanie kolekcjonerów pamiątek i biletów komunikacji miejskiej. Wstęp wolny.

20 września (niedziela):

    Park(ing) Day, parking przy delegaturze UMŁ Łódź-Bałuty (przy Manufakturze), 13:00 – 17:00 – zmiana dotychczasowego parkingu w przestrzeń przyjazną dla ludzi. Ogłoszenie wyniku konkursu fotograficznego. Znakowanie rowerów przez Straż Miejską. Autobus MPK w którym będzie można dowiedzieć się o możliwości zakupu biletów oraz migawek.
    Dzień otwarty Zajezdni Muzealnej Brus – zabytkowa zajezdnia zaprasza na liczne atrakcje związane z transportem. Dodatkową atrakcją będzie uroczyste zakończenie tegorocznego sezonu kursowania linii turystycznej.

21 września (poniedziałek):

    Spotkanie pod tytułem „Uspokajanie ruchu za pomocą komunikacji zbiorowej” w ramach cyklu „Bezpieczne Miasto – Inna Droga” szczegóły na www.innadroga.dlalodzi.info ul.Piotrkowska 120, Good Time Aparthotel, sala konferencyjna na parterze; godzina 18.00
    MPK wspólnie ze ZDiT na ulicach, gdzie dochodzi do najczęstszych zatrzymań ruchu tramwajowego przez parkujące zbyt blisko torowisk samochody, zamontuje tabliczki zwracające uwagę na ten problem.

22 września (wtorek):

    Europejski Dzień bez Samochodu – wszyscy posiadacze dowodu rejestracyjnego otrzymują możliwość jazdy środkami MPK w Łodzi za darmo.
    Punkt informacyjny przy nowym Dworcu Tramwajowym Centrum. Informacje na temat dworca oraz kursujących tam, w przyszłości, linii tramwajowych. Nagrody dla tych, którzy tego dnia pozostawią samochód.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MAMY TARG vol. 6 w Łodzi
CREATIVE VIBES. Kreatywnością rozwijamy biznes
outline
Wystąp w klipie Outline Colour Festival 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*