lotwarosjaW środę, 29 czerwca rozpoczęła się runda finałowa Eurobasketu kobiet. Zawodniczki przyjechały do Łodzi i grają w Atlas Arena. O godz. 18 rozpoczął się mecz pomiędzy koszykarkami Łotwy i Rosji. Nie było niespodzianki, wygrały Rosjanki i jako pierwsze awansowały do półfinału.

Faworytki spotkania nie dały szans rywalką. Od początku przejęły inicjatywę. Doprowadziły aż do dziewięciopunktowej przewagi, która jednak w pierwszej kwarcie zmalałą ostatecznie do pięciu punktów.

W drugiej części pierwszej połowy podobnie – 25:19 dla Rosjanek i było wiadomo, że to one wygrają. Ambitne Łotyszki próbowały swoich sił w trzeciej kwarcie, którą wygrały jednym punktem. W ostatnim fragmencie meczu, mimo walki do końca Rosjanki utrzymały prowadzenie i ostatecznie wygrały 83:72.

Łotwa – Rosja 72:83 (18:23, 19:25, 18:17, 17:18)

Łotwa: Elina Babkina 21, Kristine Karklina 18, Zane Tamane 10, Sabine Niedola 7, Gunta Basko 5, Liene Jansone 6, Ieva Kublina 5, Aija Putnina 0.

Rosja: Elena Danilochkina 18, Marina Kuzina 16, Olga Arteshina 15, Maria Stepanova 10, Svetlana Abrosimova 7, Irina Osipova 7, Ilona Korstin 4, Tatiana Vidmer 4, Tatiana Popova 2.

Polska – Belgia 93:73 (foto)

Polska – Słowacja 70:46 (foto)

Polska – Słowacja 108:57 (foto)