bowl_plakatJedyny w Polsce. Jest zadaszony. Ma 80 mkw powierzchni. Pomalował go Gregor Gonsior. W Wielki Piątek (6 kwietnia, od godz. 16.30), na imprezie Wielkie Jajo Jam, będzie areną zmagań najlepszych teamów deskorolkowych z Polski. OFF Piotrkowska przedstawia: Eudezet Bowl.

Inicjatorem powstania bowla jest Piotr Dabov. W OFF Piotrkowska ma swój showroom, gdzie sprzedaje deski skateboardowe i ubrania pod własną marką POGO – wszystko zaprojektowane i wyprodukowane w Łodzi. Animator wydarzeń łódzkiego środowiska skate’owego przyczynił się wcześniej do powstania jedynej w Łodzi, darmowej i całorocznej mini rampy w OFF Piotrkowska. Teraz, dzięki wsparciu producenta napojów energetycznych Burn i firmie M.P.G. – Skateparki.pl, na 100 mkw dawnego magazynu fabryki Ramischa powstał betonowy bowl. – Wystarczyło dużo chęci, pracy i tona betonu – mówi Dabov. – To jedyny w Polsce, kryty bowl, gwarantujący frajdę z jazdy przez cały rok. Będzie można oddać się swojej pasji, bez oglądania się na kaprysy pogody – dodaje właściciel POGO.

Betonowy bowl to także kawałek street artu najwyższej próby. Grafikę na bowlu wykonał Gregor Gonsior. Łódzki artysta, znany do tej pory m.in. z murali, porzucił płaską powierzchnię i po raz pierwszy eksperymentował z obiektem 3D.

bowl_foto

W Wielki Piątek, Eudezet Bowl przejdzie chrzest bojowy. Na imprezę Wielkie Jajo Jam przyjadą najlepsi riderzy z całej Polski. Zawody rozegrane będą w czterech konkurencjach. Początek zmagań o 17.00. w konkursie „Małolat BEST LINE” – zawodnicy (do 16. lat) mają dwa przejazdy po dwie minuty, w sumie 240 sekund na zrobienie jak najlepszego wrażenia na jury. Pół godziny później startuje „HOT HEAT JAM” (losowo dobrane czteroosobowe grupy mają po 10 minut bowla dla siebie; najlepszy z każdej czwórki wjeżdża do wielkiego finału trwającego aż 20 minut). Od 19.00 rusza konkurencja „LONGEST GRAJND”, w której by wygrać 500 zł nagrody, trzeba popisać się jak najdłuższym grajndem. W finałowym „BEST HIP TRICK” (19.30-20.00) jury wybierze najlepsze loty i kombinacje. Na 20.30 zaplanowano rozdanie nagród.

Zobacz także:

Extreme Summer w Łodzi (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
0f32fcdb46e396c2592e4ebbad0af9d7656aa6c15957532
Tattoofestival Łódź 2013
0505212_031
Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych – listopad 2012
logo
Juvenes Pro Medicina 2016 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*