Ernest_Staniaszek__AmnezjaW niedzielę, 23 marca o godz. 19 w Dekompresji rozpocznie się koncert Ernesta Staniaszka i Amnezji. Bilety kosztują: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu imprezy.

Amnezja z charyzmatycznym Ernestem Staniaszkiem w roli wokalisty istnieje na rynku muzycznym od dziesięciu lat, ale to wciąż dopiero początek przygody tych młodych muzyków. Zagrali razem kilkaset koncertów zarówno w kraju jak i zagranicą, są zwycięzcami licznych prestiżowych konkursów, a w swojej karierze występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak Guano Apes, Alter Bridge, Perfect, Pudelsi czy Proletaryat.

Obecnie pracują nad debiutanckim albumem, który planowany jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Muzyka jaką będzie można na nim usłyszeć to najbliższe sercu zespołu połączenie energii hard rocka i ciepłej barwy bluesa.

Jak można się domyślić, największy rozgłos i popularność przyniosło grupie uczestnictwo Staniaszka w programie The Voice Of Poland, w którym pod wodzą Marka Piekarczyka zajął drugie miejsce. Każdy jego występ miał kilkumilionową widownię, a jury programu zachwyciło się barwą i siłą głosu młodego wykonawcy. Od tej pory zarówno Ernest jak i cały zespół Amnezja są częstymi gośćmi w mediach, a ich koncerty cieszą się coraz większą popularnością.

Ernest  Staniaszek- finalista III The Voice of Poland, charyzmatyczny wokalista, gitarzysta, autor tekstów i muzyki w zespołach Amnezja, Eleanor Krieger i Ultima, z którymi zagrał ponad 400 koncertów w kraju i zagranicą.  Z zespołem Amnezja gra od 14 go roku życia. Muzyka Amnezji to zlepek klasycznego rocka i bluesa wyjętego wprost z lat 70 i 80, podanego w świeżej i energicznej postaci. Ernest o swoich fascynacjach muzycznych: „jeśli chodzi o śpiewanie – moim idolem jest Rysiek Riedel z Dżemu. Najchętniej – poza Dżemem – słucham Tsa, Sdm, Cree, Akurat, Złe Psy, Brekout, Deep Purple, The Doors, Perfect, Seven B, Ozzy, Pearl Jam, Eric Clapton.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hero_1
Kylie Minogue w Atlas Arena
anastacia
Anastacia kolejną gwiazdą Night of the Proms
Ella_Eyre_OWF2014
Poza Łodzią: RITA ORA oraz ELLA EYRE na Orange Warsaw Festival 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*