piotr_mleczko_3240 kilometrów, 35 kolarzy, w trasie przez 15 godzin – tak w liczbach wygląda czwarty charytatywny rajd rowerowy Ericpol Classic na trasie Kraków-Łódź. W tym roku cykliści zbierają fundusze dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Organizowany przez Towarzystwo Cyklistów Ericpol rajd Ericpol Classic promuje pracę zespołową, aktywność fizyczną i ducha koleżeństwa. Od 2013 r. rajdowi towarzyszy akcja charytatywna. W ubiegłym roku zbiórka funduszy przeznaczona była na rzecz niepełnosprawnego Michałka, podopiecznego Fundacji Śmigła Życia. Tegorocznym celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Mam Marzenie, dziewczynkom z Łodzi i Krakowa, które marzą o laptopach.

W 4. edycji Ericpol Classic bierze udział 35 osób. Oprócz pracowników firmy Ericpol trasę pokonują także przedstawiciele klientów ze Szwecji i Hiszpanii.

– Każdego roku do rajdu zgłasza się duża grupa nowych uczestników. Tym razem to ponad 10 osób. Drużynowa jazda nie jest łatwa i trzeba jej się tak samo nauczyć, jak pracy w zespole. – mówi Joanna Chadaj, Koordynator Ericpol Classic 2014, kierownik działu w Ericpolu.

Kolarze wystartowali na Błoniach w Krakowie 12 września o godz. 5.30 rano, aby dotrzeć do Łodzi o godzinie 20.30, gdzie przywitało ich kilkuset pracowników łódzkiego oddziału firmy. Oficjalna meta rajdu to Art_Inkubator.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – sierpień 2016
Trwają warte prawie 1,7 mln zł inwestycje w pływalni Wodny Raj
8
Zawody strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*