Gales10 lipca o godz. 19 w klubie Mandala (Rewolucji 1905r. 78/80) rozpocznie się koncert Erica Gales’a. Bilety na to wspaniałe wydarzenie można nabyć w cenie 90 złotych w Klubie Mandala. 

Przed zakupem organizatorzy proszą skontaktować się telefonicznie 601 700 407 lub mailowo js@intv.pl. Występ będzie również transmitowany na żywo przez stronę internetową www.intv.pl.

Gales wychowywał się w muzycznej rodzinie razem z czwórką braci, z których dwóch nauczyło się grać leworęcznie na gitarze odwróconej do góry nogami (w ten sam sposób gra Eric). Jeden z braci — Eugene — był basistą w grupie Eric Gales Band, a drugi — Jimmy King — podążał ścieżką wspaniałej kariery muzyka bluesowego, aż do swej przedwczesnej śmierci.

Eric wydał swoją pierwszą płytę dla wytwórni Elektra w wieku lat szesnastu. Spotkała się ona z rewelacyjnym przyjęciem mediów i fanów na całym świecie. W 1991 r. w ankiecie Guitar World Magazine czytelnicy uznali Erica Najlepszym Debiutantem. Po nagraniu drugiej płyty trójka braci Gales utworzyła The Gales Bros i nagrała dla wytwórni The House of Blues płytę Left Hand Brand.

Na początku nowego tysiąclecia pojawiły się przed Galesem nowe możliwości. Wytwórnia Nightbirds Records (związana z rodziną Hendrixa) rejestrowała jego muzykę, a MCA/Universal zajął się dystrybucją. W 2001 r. Eric nagrał doceniony przez krytyków album That’s What I Am i wyruszył na trasę, by hipnotyzować fanów na całym świecie swym niecodziennym zjednoczeniem z gitarą. W 2006 r. Crystal Vision — kolejna doceniona przez krytykę płyta, nagrana dla Blues Bureau, przygotowała słuchaczy na niesamowitą kontynuację: The Psychedelic Underground, nagraną dla tego samego wydawnictwa w 2007. Wkrótce potem (2008) ukazała się The Story of my Life, a w dwa lata później niewiarygodnie udany Relentless, z następującą trasą koncertową. Ten album, łącznie z ostatnią płytą studyjną z 2012 roku — Transformation — stał się podstawą materiału podwójnego albumu koncertowego wydanego, również na DVD, w październiku 2012.

Będąc Afro-Amerykaninem, wyjątkowo uzdolnionym leworęcznym gitarzystą i wokalistą o ekspresyjnym głosie, Eric bywa, rzecz jasna, porównywany z Hendrixem. Gales, stworzył jednakże wyjątkową hybrydę bluesa i rocka, w której pobrzmiewają rozmaite wpływy: od Alberta Kinga do Erica Johnsona. Pośród innych gitarzystów o podobnym brzmieniu, Eric Gales wyróżnia się swoją mieszanką stylów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
totem
Totem w Luce
gdziula
Gedz aka Gedziula w Soda Underground
plugandplay
Plug & Play w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*