25012013_086Hotel Savoy, spektakl Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka zrealizowany w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur został uznany za najważniejsze wydarzenie kulturalne zeszłego roku.

Symultanicznie odbywająca się w przestrzeniach Hotelu Savoy instalacja teatralne w reżyserii Michała Zadary oparta została na tekście Józefa Rotha. Nagrodę dla człowieka szczególnie zasłużonego dla łódzkiej kultury otrzymał Mariusz Grzegorzek.

W tym roku poza spektaklem Teatru Nowego do nagrody nominowano: : zaistnienie OFF Piotrkowskiej; koncert Philippe’a Jaroussky’ego i zespołu L’Arpeggiata w Filharmonii Łódzkiej; premierę spektaklu Posprzątane Sarah Ruhl w reżyserii Mariusza Grzegorzka w Teatrze Jaracza; wystawę Michał Batory. Plakaty i obiekty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa; premierę filmu Mój rower w reżyserii Piotra Trzaskalskiego; galę operową Tytus Manliusz na Festiwalu Tansmana; koncert Stingaw Atlas Arenie; wystawę Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm w ms2.

Energię Kultury przyznano po raz czwarty. Wcześniej triumfowali: Oratorium Dance Project (2011), koncerty Depeche Mode w Atlasie Arena (2010) oraz występ Placido Domingo przed Teatrem Wielkim (2009).

Na zakończenie oficjalnej części imprezy, która odbyła się w piątek, 25 stycznia, w Klubie Wytwórnia wystąpiła Aga Zaryan (foto relacja tutaj).

Zobacz także:

Hotel Savoy – recenzja

Energia Kultury 2011: Oratorium Dance Project (foto)

Energia Kultury 2010: Depeche Mode w Atlasie Arena (foto)

Energia Kultury 2009: Placido Domingo przed Teatrem Wielkim

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódzkie mikrohistorie w Skansenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
18wrzesnia_029
I Festiwal Prawdziwej Czekolady (foto)
glowne_woonerf
Woonerf na Piramowicza – Budżet Obywatelski 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*