04Wielkoformatowe projekcje na pl. Wolności w ramach Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła głosem widzów TV Toya i czytelników Gazety Wyborczej wybrano najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w Łodzi minionego roku.

Po raz piąty przyznano Nagrody Energii Kultury. Poza projekcjami nagrodzono, w kategorii człowiek kultury, ks. Waldemara Sondkę, organizatora Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej oraz Teatru Logos. Specjalną nagrodę z rąk NCK wręczono również Witoldowi Krawczykowi, prezesowi i założycielowi grupy Toya.

W tej edycji nominowani do głównej nagrody byli również: wystawa „Themersonowie i awangarda” w ms2, monodram Agnieszki Skrzypczak „Marzenie Nataszy” w Teatrze im. Stefana Jaracza, spektakl „Podróż zimowa” w Teatrze Powszechnym, koncert Erica Claptona w Atlas Arenie, koncert Leonarda Cohena w Atlas Arenie, renowacja Muzeum Pałac Herbsta, film „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, wyprodukowany przez Opus Film, powieść „Sezon burz” Andrzeja Sapkowskiego, murale Galerii Urban Forms, wystawa Zbigniewa Rybczyńskiego w Atlasie Sztuki oraz ustanowienie Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima przez Dom Literatury w Łodzi.

Jak wiadomo drugie miejsce w głosowaniu otrzymały murale, na trzeciej pozycji znalazła się Nagroda Literacka im. Juliana Tuwima.

Rozstrzygnięcie ogłoszono w piątek, 10 stycznia w Klubie Wytwórnia. Imprezę uświetnił występ ANi Rusowicz (foto relacja tutaj)

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Light Move Festiwal 2013: Plac Wolności (foto+wideo)

Energia Kultury 2012: Hotel Savoy (foto)

Energia Kultury 2011: Oratorium Dance Project (foto)

Energia Kultury 2010: Depeche Mode w Atlasie Arena (foto)

Energia Kultury 2009: Placido Domingo przed Teatrem Wielkim

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7541
Polonez na Piotrkowskiej 2015 (foto+wideo)
Exotica Łódź (foto)
Dni Otwarte Zajezdni Muzealnej Brus (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*