d_13762989662013-08_woody_280Już wkrótce kolejny ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmowy w Łodzi. Tym razem będzie to spotkanie z jednym z najbardziej charakterystycznych współczesnych reżyserów, w trakcie którego można będzie zobaczyć cztery wciągające, inteligentne, ironiczne, przewrotne, a także dowcipne filmy. Bilety kosztują od 23 zł do 33 zł.

Woody Allen to zdobywca blisko 150 nagród filmowych, w tym trzech Oscarów. Na festiwalu filmowym w Cannes jako drugi reżyser w historii kina został nagrodzony „Palmą Palm” za specjalne osiągnięcia. Jest bystrym obserwatorem ludzkich emocji i słabości, które doskonale portretuje w swoich filmach, tworząc intrygujące komedie.

Najbliższy ENEMEF będzie prawdziwą ucztą dla miłośników talentu neurotycznego i piekielnie inteligentnego reżysera. Zaprezentowane zostaną cztery filmy z jego bogatego dorobku, w tym premierowo „Blue Jasmine” z genialną Cate Blanchett w roli głównej oraz kultowy, uwielbiany nie tylko przez fanów Allena „Annie Hall”. W repertuarze znalazł się także ironiczny „Co nas kręci, co nas podnieca” oraz klimatyczny „O północy w Paryżu”.

ENEMEF: Noc Woody’ego Allena – 23 sierpnia godz. 22:

– Blue Jasmine (PREMIEROWO!)
– Annie Hall
– Co nas kręci, co nas podnieca
– O północy w Paryżu

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Cinema Italia Oggi 2019 w Kinie Charlie
Międzynarodowy Festiwal Filmów Futurologicznych – Filemy i Lemacje
mff_plakat
4. Montaż Film Festiwal – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*