DSCF1495W niedzielę 22 marca Empik w Manufakturze odwiedziła grupa Enej. Spotkanie z fanami odbyło się w ramach promocji najnowszej płyty formacji pt. „Paparanoja” wydanej w lutym br. Z lekkim opóźnieniem zespół pojawił się parę minut po godzinie 12. Spotkanie zgromadziło publikę o bardzo zróżnicowanym wieku, świadczącą o tym, że twórczość ośmiu muzyków jest bardzo uniwersalna i trafia w serca niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia.

Enej pojawił się w komplecie, wszystkich ośmiu członków zespołu zasiadło na empikowej scence. Niedługo po tym gospodarz rozpoczął spotkanie. Na jego pytania odpowiadał wokalista, pełniący rolę „głowy” zespołu – Paweł Sołoducha, który opowiadał m.in. o powstawaniu piosenek. Odwołując się do przeszłości, gdy tworząc pierwszą płytę między 20-30 piosenkami dokonywali selekcji wybierając co znajdzie się na krążku, przyznał, że przy kolejnych płytach, w tym również najnowszej „Paparanoi”, już przy pierwszych dźwiękach zarysu nowego utworu, decydują o tym czy nadaje się na najnowszy przebój, czy jednak trafi do kosza. Po opowieściach o nowej płycie, inspiracji, polsko-ukraińskich klimatach muzyki granej przez Enej, gospodarz oddał głos do publiczności, która mogła zadać pytania. Spotkanie zakończyło rozdawanie autografów przez Enej oraz robienie zdjęć, które zgromadziły długą kolejkę przybyłych fanów, a w znacznej przewadze fanek.

joomplu:87314

Krążek „Paparanoja” zawiera 15 piosenek. Cechuje je różnorodność – od smutnych, melancholijnych ballad po mocno energiczne kawałki, które stały się już wizytówką zwycięzców programu Must Be the Music. Tylko muzyka.

Tego samego dnia o godzinie 19, grupa Enej wraz z zespołem Poparzeni Kawą Trzy zagrali koncert w łódzkim klubie Wytwórnia.

Zobacz także:

Enej w Dekompresji (foto)

Lato Zet i Dwójki w Łodzi 2012 (foto)

Juwenalia PŁ 2010 – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
595. Urodziny Łodzi w Manufakturze (foto)
scieranski_038
The Colors – Krzysztof Ścierański w Improwizacji (foto+wideo)
IMG_6737
Lady Pank w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*