_DSC6831W rozegranych w środę, 1 maja, na boiskach SP 173 w Parku Sienkiewicza eliminacjach Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 w kategorii U-18 zwyciężyła drużyna To Nie Takie Łatwe.

Zwycięzcy (Michał Lipski, Dominik Janus, Alan Nowakowicz, Piotr Barańczyk) na co dzień reprezentują AZS PWSZ Skierniewice i w finale wysoko pokonali Szkołę Gortata. Na trzecim miejscu turniej zakończyła drużyna Basketzone.pl.

W konkursie rzutów za 3 punkty najlepszy okazał się Piotr Łucka. Zwycięzca, a być może także drużyna z drugiego miejsca reprezentować będzie nasz region w finałach Mistrzostw Polski under 18, które odbędą się 31 maja we Wrześni.

Turniej w kategorii U-18 został rozegrany wcześniej z uwagi na termin Mistrzostw Polski. Dla innych kategorii wiekowych najważniejszą imprezą streetballową w Łodzi będzie oczywiście Basketmania. XVII już edycja tego turnieju odbędzie się 2 czerwca na Rynku Manufaktury. Zapisy od 6 maja na www.pos.org.pl/basketmania.