ELEKTRYCZNY_WGORZSwawolne tańce, wszechobecna euforia i niezliczone bisy. Jednym zdaniem – prawie dwugodzinne totalne szaleństwo! Tak wyglądały noc i ranek, z piątku na sobotę, w ostatni weekend czerwca w Bagdad Cafe. Na scenie, (a dokładniej jak ujął to bohater wieczoru – pomoście), swoją najnowszą płytę zatytułowaną Wieloryb, promował propagator muzycznego szaleństwa – Elektryczny Węgorz!

W Bagdadzie najpierw wybrzmiały wszystkie utwory z wydanego kilka dni temu Wieloryba, czyli dziewiątego albumu Elektrycznego Węgorza. Płyta została zaprezentowana godnie i w całości, lecz w odwrotnej kolejności niż na płycie. Elektryczny Węgorz dopieszcza swoich fanów, jak mało który artysta i po zagraniu kawałków z Wieloryba, zabrał się do grania drugiej części koncertu, w której pojawiły się jego największe hity wybrane przez niego, oraz te, o które poprosiła publiczność. Było to więc coś w rodzaju koncertu życzeń. Czy można chcieć czegoś więcej od ulubionego artysty?

Bez wątpienia niekwestionowanymi petardami z nowej płyty okazały się być piosenki Bułgarscy killerzy, Kosmiczne odpady i Mocno pchnij. Tylko patrzeć, jak staną się takimi hitami jak również wybrzmiałe tego wieczoru Nie wycinaj drzew, Jestem rybą, czy Jestem komiksowy. Nie zabrakło muzycznego rarytasu, a mianowicie niegranej przez muzyka od 6 lat piosenki Michał Gaik. Kawałek wybrzmiał dzięki – jak to określił sam artysta – bardzo ładnej prośbie jednej z fanek. Warto dodać, że Węgorz zaprezentował swoje największe przeboje w nieco przearanżowanych wersjach, co dodało im świeżości.

Elektryczny Węgorz, jak mało który muzyk potrafi zaktywizować całą (!) publiczność do wspólnej zabawy. W Bagdadzie po raz kolejny pokazał, że jest specem od wymiany energii z publiką. Na parkiecie wrzało, a tańce nie ustawały nawet na chwilę. Wspólnemu szaleństwu nie było końca, a rozbrykana publiczność napierała na Węgorza, by przedłużał koncert o kolejne bisy, co zresztą czynił. Wariacka zabawa skończyła się o świcie i stanowiła  pierwszorzędny wstęp do rozpoczynających się właśnie wakacji.

Zobacz także:

W ogniu pytań: Elektryczny Węgorz

Elektryczny Węgorz wystąpił w przejściu podziemnym przy Centralu

Ekologie Miejskie 2011: Elektryczny Węgorz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5180
Mateusz Tranda w Scenografii (foto)
RA2_9313
Songwriter Łódź Festiwal: Women For Hire / Lepatriinu (foto)
sipr_11112010_2756_na_glowny
Sabaton w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*