mecanicaDwaj czołowi przedstawiciele alternatywnego, meksykańskiego labelu Mecanica Records wyruszają w minitrasę. Polsko-duński 77tm oraz rodzimy, łódzki Alles, pierwszy koncertowy przystanek odhaczą 3 października w klubie DOM.

Alles to wspólny twór dwóch aktywnych działaczy na łódzkiej scenie, którym nowych dźwiękowych doznań nigdy dość. Pawłowi Strzelcowi (znanemu dotychczas z grupy Już Nie Żyjesz) i Marcinowi Reguckiemu (członkowi zespołu Bruno Schulz), udało się stworzyć pod szyldem Alles efektowną muzyczną propozycję, łączącą w sobie jednocześnie minimal, electropunk, dark-, synth- i coldwave.

joomplu:78855

Panowie mają za sobą niezwykle udany pełnowymiarowy debiut Post, wobec którego ucho żadnego pasjonata zimnofalowej stylistyki nie pozostanie obojętne. Podczas niespełna rocznej działalności, muzykom udało się wystąpić na festiwalach: Castle Party i Doły. Artystów czekają w najbliższym czasie koncerty w Berlinie i premiera debiutanckiego krążka na winylu.

Tajemniczy duet 77tm to Polka Aga Wilk i Duńczyk Christian Gjelstrup, którzy za miejsce docelowe swoich twórczych działań obrali Berlin. Ich muzyka to połączenie drapieżnego wokalu z electropunkowym brzmieniem, doprawionym analogowymi syntezatorami i odrobiną eksperymentalnego minimal techno.

joomplu:78854

Projekt ma na koncie EP Spam, na którym oprócz autorskich kompozycji znalazły się także remixy singla She Likes To Watch You. Jeden z nich stworzony przez amerykańskiego przedstawiciela nurtu EBM – Horrorista.

Oprócz Alles i 77tm, do DOMu zawita szef wytwórni Mecanica Records – César Moscoso, który zabierze ze sobą labelowe płyty i gadżety. Podczas afterparty, swoje djsety zaprezentują rezydenci klubu DOM: Wiktor Skok, Rebus i Rebel.

Początek imprezy o godzinie 22. Bilety, w cenie 10 złotych, do nabycia w dniu koncertów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
stageshot300
The Cavern Beatles. Beatlemania w Wytwórni
Zalewski w Manufakturze
rojek
Artur Rojek Autumn Tour 2015 w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*