Wojewódzka Biblioteki Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi posiada elektroniczne lupy i skaner Sara, zakupione z myślą o osobach niewidomych, słabowidzących, a także mających problemy z czytaniem mniejszego druku.

✔SKANER SARA

System lektorski SARA to samodzielne urządzenie do czytania drukowanych materiałów zaprojektowane specjalnie dla osób niewidomych, słabowidzących, a także dla osób mających problemy z czytaniem np. drobnego druku. SARA wczytuje dokumenty korzystając z najnowszej technologii rozpoznawania druku, a następnie odczytuje je wyraźnym głosem o naturalnym brzmieniu. Do odsłuchania można również użyć słuchawek, aby w czytelni nie przeszkadzać w pracy innym czytelnikom.

 

✔ELEKTRONICZNE LUPY

W czytelni Głównej dostępne są najmniejsze i najlżejsze elektroniczne lupy – Optelec Compact mini (3 sztuki), które powiększają tekst aż 11-krotnie. Jedno naładowanie urządzenia wystarczy na 3 godziny pracy.

Do korzystania z urządzeń zapraszamy zainteresowanych Czytelników w godzinach pracy Biblioteki od poniedziałku do soboty.

Urządzenia będziemy prezentować podczas „Weekendu seniora z kulturą” w najbliższą sobotę 2 października w godz. 10.00-15.00. Szczegółowe informacje o propozycjach dla seniorów na stronie: https://tiny.pl/97217

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
puls6_099
V Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)
_MG_7421knott
Spotkanie z o. Ksawerym Knotem (foto)
DSCF2648
Krzysztof Kotowski w EMPIKu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*