sipr231111-9791W środę, 23 listopada w łódzkiej Atlas Arenie wystąpiła legendarna rockowa grupa, Electric Light Orchestra, wraz z orkiestrą symfoniczną.

ELO określana jest mianem jednej z najbardziej twórczych i oryginalnych grup lat 70-tych i 80-tych, a jej członkowie bezapelacyjnie stali się prekursorami syntezy rocka i muzyki klasycznej. Trasy koncertowe ELO po Polsce w 2008 i 2009 roku okazały się wielkim sukcesem, a zachwycona publiczność w każdym mieście nagradzała „elektryków” owacjami na stojąco.

Czterdzieści lat na muzycznej scenie, a ich utwory wciąż porywają doskonałym połączeniem symfonicznych dźwięków i rockowej mocy. ELO to zespół ponadczasowy, który swoją muzyką utwierdza nas w przekonaniu, że jest ona wieczna, a oryginalne brzmienie na dobre zagościło na rockowej scenie. Podczas koncertu w Łodzi można było usłyszeć największe przeboje grupy, m.in. Evil Woman, Mr. Blue Sky, Do Ya, Don’t Bring Me Down oraz wiele innych z dorobku ELO.

joomplu:29259

Historia Electric Light Orchestra to tak naprawdę historia dwóch zespołów. W połowie lat 80-tych grupa podzieliła się na ELO i ELO Part II. W ciągu całej kariery nagrali 12 studyjnych albumów, za które otrzymali dziewięć złotych, platynowych i multiplatynowych płyt.

Obecnie artyści występują pod nazwą Electric Light Orchestra The Former Members. W skład grupy wchodzą Mike Kamiński i Louis Clark, którzy występowali zarówno w ELO jak i ELO Part II oraz Eric Troyer, Philip Bates i Gordon Townsend – mający swój duży udział w osiągnięciach ELO Part II.  Od kwietnia tego roku z grupą występuje również basista Glen Burtnik, który zastąpił zmarłego na początku 2009 roku Kelly’ego Groucutt’a.

/fot. Przemek Sikora, muzyczneobrazki.pl + txt. mat.pras.

Zobacz także:

30 seconds to Mars w Atlas Arena (foto) 

Rammstein zagrali w Atlas Arena (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0373
Teddy Jr (duo) w Z innej beczki (foto)
IMG_7501
BOVSKA w Wytwórni (foto)
Agressiva 69 w DOMu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*