22 sierpnia o godz. 20 na Scenie Artkombinatu Monopolis zobaczymy spektakl El Credito z Marcelem Wiercichowskim i Przemkiem Sadowskim w rolach głównych. Bilety na widownię w cenie 50 zł, bilety do streamingu LIVE w cenie 15 zł. Spektakl dostępny będzie na kanale https://live.artkombinat.pl/.

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzę, nie będę psuć Państwu niespodzianki. „Kredyt” autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny, a opowiada historię nader współczesną. Oto do dyrektora banku przychodzi klient z prośbą o pożyczkę. Jednak jej otrzymanie graniczy niemal z cudem, zwłaszcza gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Szef banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie przyszłego kredytobiorcę toczy walkę między rozsądkiem a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć! Tekst powstał dwa lata temu i z powodzeniem grany jest w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Meksyku, Panamie, Finlandii, Peru, Niemczech, Austrii, Chile, na Węgrzech i we Włoszech. Jeden z aktorów występujących w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył.” To chyba najlepsza rekomendacja „Kredytu”.

W rolach głównych: Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski
Reż.: Marcel Wiercichowski
Opracowanie muzyczne: Marcel Wiercichowski/ Michał Woźniak
Reżyseria świateł i projekcje: Tomasz Wentland
Zdjęcia: Patrycja Wiercichowska

Zapraszamy do bezpiecznych, dezynfekowanych wnętrz teatru. Zapewniamy Państwu pełen komfort na widowni z dostępnymi miejscami w układzie szachownicy, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. W kilku punktach na terenie obiektu znajdują się płyny do dezynfekcji. Dla Państwa bezpieczeństwa i komfortu po spektaklu otwieramy wszystkie dostępne w naszych przestrzeniach wyjścia. Zapewniamy również możliwość zakupu maseczki. Do zobaczenia w ArtKombinat Scena Monopolis.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
30._Festiwal_Szkol_Teatralnych_-_plakat_68x98
30. Festiwal Szkół Teatralnych – program, informacje
malpi_krol_1
Małpi Król w Teatrze Muzycznym
Retroperspektywy 2019 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*