ola_kozio_-_eksperyment_z_zasiewem_i_gosem_20130112_138948089511 stycznia w Galerii Manhattan rozpoczął się performance Eksperyment z zasiewem i głosem Oli Kozioł. Akcja będzie kontynuowana do pierwszych dni lutego.

Eksperyment z zasiewem i głosem to akcja artystyczna: dzianie się w czasie połączone z instalacją dźwiękową. Ola Kozioł przez kilkanaście minut wysiewała w przestrzeni galerii owies śpiewający przy tym tradycyjne pieśni ludowe. W międzyczasie artystka napisała na płótnie Tylko tęs(k)nie jest nie prawdziwe (które czytając w kolejności pisana brzmi Tylko tęs(k)nie nie jest prawdziwe).

– Proponuję prostotę życia. Wydaje mi się, że to, co w człowieku jest jego własne, zazwyczaj przejawia się w jego instynktach i najprostszych emocjach. Dlatego poprzez śpiew opiekuję się posianym zbożem, dosłownie pielęgnuję je śpiewem- mówi artystka. – Wierzę, że w ten sposób wykiełkuje z ziaren cały ich potencjał, ponieważ każde potraktowane będzie z taką samą czułością i troskliwością.   

joomplu:47208

Przez kolejne dni Ola Kozioł będzie osobiście pielęgnować wzrastające zboże – zarówno w sposób konwencjonalny, przez regularne podlewanie poletka, jak i poprzez śpiew. Jej wykonania tradycyjnych pieśni zostaną też zarejestrowane – w godzinach, kiedy artystki nie będzie na miejscu, przestrzeń galerii będzie wypełniał głos wydobywający się z głośników.

Zobacz także:

Konrad Smoleński – The end of radio (foto)

Między rzeczywistością a nierzeczywistością (foto+wideo)

L-UND. Łódzka Scena Podziemna 1985-1995 (foto+wideo)

Niwea w Galerii Manhattan (foto)

Fading Traces. Kobiety sztuki lat 70-tych (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0846
Rzeźba w Galerii ASP (foto)
9lipca_094
Ekologie miejskie # 3 – Katarzyna Krakowiak (foto+wideo)
energia_010
Jan Szymański – Na ludowo (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*