pracowniafizz

W poniedziałek, 20 czerwca ,p omiędzy dwoma domami na Księżym Młynie rozgrywała się choreograficzna akcja 7 aktorów przy improwizacji muzycznej duetu Szamburski – Zakrocki. Spektakl Pracowni Fizycznej w choreografii Jacka Owczarka otworzył cykl Ekologie Miejskie zorganizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi.

Aktorzy bazujący na improwizacji i technikach tańca nowoczesnego wykorzystują różnorodne formy ruchu i środki wyrazu wszczepiając je w przestrzeń dawnego osiedla robotniczego. Uwikłani w otaczającą ich scenę plotą historię międzyludzką, wynikającą z ulotnych relacji, przerwanych gestów czy roszady uczuć. W pokazie udział wzięli: Paweł Grala, Aneta Jankowska, Joanna Jaworska, Aleksandra Klimiuk, Kamila Kosecka, Wojciech Łaba, Krzysztof Skolimowski.

joomplu:22391

SzaZa to zespół znany łódzkiej publiczności między innymi z plenerowych spotkań w zeszłorocznej Fabryce Sztuki czy udziału w spektaklach Warszawskiego Teatru Montownia goszczącego na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Ich improwizacja idealnie pasuje do kontekstu miejsca i sztuki przedstawionej przez Pracownię Fizyczną.

joomplu:22399

Projekt Ekologie Miejskie potrwa do końca lipca. Jego celem jest ujawnienie zależności między przyrodą a społeczeństwem i jego wytworami poprzez zwrócenie uwagi na obszary marginalne czy zaniedbane dzięki zmianie sposobów ich doświadczania. Kolejnym spotkaniem będzie P.B.C.R/6/ KIJO (MOVIN’ ŁÓDŹ) odbywający się 3 lipca na terenach zielonych przy ul. Ogrodowej 34.

/fot. Agata Kobierska

Zobacz także:

Ekologie Miejskie – program imprez

SzaZa w Fabryce Sztuki (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_2501_DxO
Sukces uczniów szkoły baletowej w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego
Ponad 100 osób w drugim etapie castingu do „Pretty Woman”
wolski7
Marcin Wolski w Śródmiejskim Forum Kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*