Eko akcja z Tulipanem, czyli woskowijki zamiast plastiku

Jak być eko? I co jeszcze możemy sami zrobić dla środowiska? To pytania, które często sobie zadajemy!  Na co dzień segregujemy odpady, staramy się wyłączać światło, gdy go nie potrzebujemy i oszczędzamy wodę, ale można zrobić znacznie więcej! Z pomocą przychodzą nowe ekorozwiązania np. w postaci woskowijek, które już w dniach 16-21 maja będzie można odebrać w Tulipanie! Ich używanie to dobry krok w kierunku życia w duchu eko i zero waste!

Czy można sobie wyobrazić bardziej zgrany duet niż kwiaty i pszczoły? Efektem tej synergii jest wosk, który w połączeniu z bawełną daje w 100% ekologiczne, biodegradowalne, antybakteryjne i wielorazowe opakowania – woskowijki. To idealny i bezpieczny zamiennik dla folii plastikowych czy aluminiowych. Aby zabezpieczyć żywność, wystarczy nałożyć opakowanie na wybrany produkt (owoc, warzywo, kanapkę, a nawet naczynie), docisnąć dłońmi i chwilę odczekać. Dzięki naturalnym składnikom, pod wpływem ciepła materiał zlepi się przybierając kształt danego produktu. Woskowijki można myć w zimnej lub letniej wodzie, z dodatkiem naturalnego mydła. Nie należy jednak używać do tego gorącej wody, lub owijać nimi gorących potraw – pod wpływem wysokiej temperatury wosk zacznie się rozpuszczać.

– Działania proekologiczne są konieczne, aby nie zniszczyć naszej planety. Jako centrum handlowe podejmujemy takie inicjatywy oraz staramy się zachęcać naszych klientów do tego samego. Wprowadzając tak, wydawałoby się, niewielkie zmiany w przyzwyczajeniach jesteśmy w stanie zdziałać naprawdę wiele. Zastąpienie sztucznych opakowań naturalnymi, to jeden z tych mniejszych kroków, których zastosowanie w wielu gospodarstwach spowoduje znaczny spadek użycia plastiku, a co za tym idzie – mniejsze zatrucie środowiska substancjami chemicznymi­ i odpadami – mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor centrum handlowego Tulipan.

Aby odebrać komplet kolorowych woskowijek należy zrobić zakupy za min. 100zł (akceptowalne będą max dwa paragony, przy czym paragon z Auchan stanowić może jedynie połowę wymaganej kwoty) i udać się do punktu obsługi akcji. Wystarczy zarejestrować dowód zakupu w dniach 16-21 maja w godz. 12:00-20:00 i gotowe! Można zacząć używać przepiękne woskowijki! Liczba upominków jest ograniczona, stosowane są limity godzinowe, a w przebiegu wydarzenia pomagać będą hostessy.

Dodatkowo w dniu rozpoczęcia wydarzenia – 16 maja – w okolicy centrum handlowego będzie można spotkać hostessę rozdającą miód, tym samym informującą i zachęcającą do wzięcia udziału w evencie.

Wprowadzając do swojego życia kilka istotnych przyzwyczajeń, można zrobić wiele dobrego dla planety. Rozważne korzystanie z wody i prądu, zakręcanie grzejnika przy otwartym oknie, czy segregacja śmieci, to tylko niektóre z nich, ale stosowane na masową skalę robią ogromną różnicę. Zastąpienie sztucznych opakowań naturalnymi, to jeden z tych małych, ale znaczących ruchów w stronę lepszej przyszłości, które warto wprowadzić do swojego domu.

Więcej informacji na temat akcji i aktualności na stronie: https://www.chtulipan.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *