Egzootyczny powiew Orientu – Orientarium przedpremierowo w Manufakturze

 

Przedsmak tego, co wkrótce będzie można oglądać w Orientarium, czyli nowoczesnym kompleksie w łódzkim zoo, teraz w Manufakturze! Łodzianie będą mieli okazję poznać bliżej jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat. W programie m.in. pokazy zwierząt, konkursy i animacje dla dzieci.

W dwie najbliższe soboty, 15 i 22.01, rotunda galerii handlowej w Manufakturze zamieni się w iście orientalną strefę zwierzaków! Edukatorzy z łódzkiego zoo przygotowali wyjątkowe atrakcje, które pozwolą Gościom Manufaktury poznać nie tylko powstający kompleks Orientarium, ale także jego mieszkańców!

ZOObacz i poczuj – pokazy zwierząt i wystawa zdjęć

Miłośnicy zwierząt będą mogli zobaczyć z bliska kilka gatunków, które na co dzień hodowane są w łódzkim zoo. W rotundzie galerii handlowej pojawią się żaby omszone, traszki irańskie oraz wąż – lancetogłów kalifornijski. Edukatorzy z ogrodu zoologicznego opowiedzą o tych niezwykłych zwierzakach, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. Pokazy będą oczywiście zorganizowane z troską o spokój i bezpieczeństwo zwierząt.

W Manufakturze pojawi się również wystawa zdjęć podopiecznych Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Na fotografiach zobaczyć będzie można zwierzęta, które wkrótce zamieszkają w Orientarium, a także wieloletnich mieszkańców łódzkiego zoo.

ZOOstań ekspertem – Warsztaty edukacyjne

Najważniejszym punktem atrakcji w Manufakturze będą warsztaty edukacyjne, bazujące na życiu mieszkańców Orientarium. Powstający w łódzkim zoo kompleks, stawia przede wszystkim na edukację – nie tylko prezentuje faunę i florę, ale także opowiada o problemach i zagrożeniach stojących przed jego podopiecznymi.

  • Powiedz stop kości słoniowej!

Edukatorzy zaprezentują ciekawe eksponaty i opowiedzą o zagrożeniach słoni indyjskich w naturze. Liczebność tego gatunku drastycznie maleje. Zwierzęta te padają ofiarą kłusowników, którzy chcą pozyskać od nich ciosy – tak zwaną kość słoniową. Szacuje się, że co godzinę zabijane są 3 słonie. Dotyczy to głównie Afryki, ale słonie indyjskie także mają wiele problemów z przetrwaniem. Dodatkowo, ten gatunek w Azji pada ofiarą nieodpowiedzialnej turystyki.

  • Powiedz stop palmie olejowej!

Podczas tych zajęć edukatorzy będą opowiadać o lasach Indonezji – kiedyś jednych z najbujniejszych obok Kotliny Kongo i Amazonii. Obecnie są one w zastraszającym tempie wycinane pod plantacje palmy olejowej. Cierpią na tym głównie mieszkańcy tych dziewiczych lasów, między innymi niedźwiedzie malajskie oraz orangutany sumatrzańskie. Warto podkreślić, że orangutany to jedni z najbliższych krewnych człowieka. Na naszych oczach znikają z planety. W wyciętych pod plantacje lasach nie są w stanie zapewnić sobie pożywienia i schronienia.

  • Powiedz stop zupie z płetwy rekina!

Trzecie warsztaty będą poświęcone rekinom i płaszczkom, czyli jednej z najbardziej fascynujących grup ryb na Ziemi. Spokojne życie rekinów zostało przerwane w 1975 roku wraz z premierą filmu „Szczęki”. Hit kinowy stał się powodem wybuchu ogólnoświatowej paniki przed tymi ciekawymi rybami. Szacuje się, że w ciągu 10 lat rekiny atakują ze skutkiem śmiertelnym około 6 osób na Ziemi. Dla porównania, co rok człowiek zabija między 100 a 200 milionów rekinów. Część z nich zabijana jest ze strachu, wiele jako składnik tak zwanej zupy z płetwy rekina.

ZOOrganizuj czas dziecku – animacje dla najmłodszych

Podczas zoologicznych spotkań w Manufakturze nie zabraknie również ciekawych animacji dla najmłodszych. Przez całą sobotę maluchy mogą brać udział w warsztatach plastycznych, malowaniu twarzy czy kolorowankach – przepis na udany weekend gotowy!

ZOOrientuj się – zdobądź gadżety i bilety do Orientarium

Na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody. W konkursie „zoORIENTUJ się” do wygrania będą vouchery do Orientarium. Przez cały dzień będziemy także kręcić edukacyjnym kołem fortuny. Prawidłowe odpowiedzi na proste pytania zostaną nagrodzone wyjątkowymi gadżetami z łódzkiego zooHarmonogram (15.01.2022 oraz 22.01.2022):

12:00 – 12:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
12:10 – 12:30 – Zajęcia Edukacyjne  „Powiedz stop kości słoniowej!”


12:55 – 13:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
13:10 – 13:30 – Zajęcia Edukacyjne  „Powiedz stop palmie olejowej!!”

13:55 – 14:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
14:10 – 14:30 – Zajęcia Edukacyjne  „Powiedz stop zupie z płetwy rekina!”

14:55 – 15:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
15:10 – 15:30 – Zajęcia Edukacyjne  „Powiedz stop kości słoniowej!”

15:55 – 16:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
16:10 – 16:30 – Zajęcia Edukacyjne  „Powiedz stop palmie olejowej!!”

16:55 – 17:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
17:10 – 17:30 – Zajęcia Edukacyjne  Powiedz stop zupie z płetwy rekina!

17:55 – 18:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
18:10 – 18:30 – Zajęcia Edukacyjne  „Powiedz stop kości słoniowej!”

18:55 – 19:10 – Konkurs „zoORIENTUJ się” – do wygrania bilety do Orientarium
19:10 – 19:30 – Zajęcia Edukacyjne  „Powiedz stop palmie olejowej!!”

12:00-20:00 – Pokazy zwierząt, wystawa zdjęć, animacje dla dzieci, edukacyjne koło fortuny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *