Ukochany przez polskich fanów, duński zespół Efterklang, wraca na koncertowy szlak! Podczas występów usłyszymy zarówno znane i lubiane kompozycje zespołu, jak również nowy materiał z nadchodzącej płyty, której premiera zapowiedziana jest jeszcze na ten rok.

Efterklang wystąpi w Polsce na dwóch koncertach – 27 października w Łodzi (Teatr Nowym im Kazimierz Dejmka) i 28 października we Wrocławiu (Sala Koncertowa Radia Wrocław)

Czy to ich wczesne, bardziej elektroniczne początki (Tripper, 2004), czy późniejsze eksperymenty dźwiękowe nagrywane w opuszczonej osadzie przy biegunie północnym (Piramida 2012) – duńscy poszukiwacze przygód z Efterklang podchodzą z niezmiernym entuzjazmem zarówno do tworzenia nowej muzyki, jak i do występów na żywo. 2021 i 2022 rok to dla nich świeży początek, nowy album oraz europejska trasa koncertowa, w ramach której zawitają również do Polski.

Duńskie trio już od dwóch dekad zachwyca swoimi pop-artowymi melodiami, nieustannie testując nowe możliwości brzmieniowe. Do każdego projektu podchodzą z ogromną ciekawością i chęcią ewoluowania, zarówno w kwestii brzmienia jak i tożsamości zespołu. Kunszt łączenia tradycyjnego instrumentarium z elektroniką oraz liczne eksperymenty dźwiękowe stały się już ich znakiem rozpoznawczym. Poruszane w ich twórczości głębokie emocje, związki człowieka z naturą, idea wspólnoty dogłębnie wyrażają esencję twórczą muzyków. Końcowym efektem zawsze są wybitne kompozycje, wyróżniające się oryginalnym brzmieniem i rozbudowanymi aranżacjami. Ich kolejny album, planowany na 2021 rok, będzie kolejną, nową odsłoną zespołu.

Efterklang tworzą nietuzinkowi muzycy, którzy jak dotąd rozwijali się na kilku polach – produkowali filmy, współtworzyli festiwale, a nawet własną stację radiową. Przede wszystkim to zespół, który występował na całym świecie z jednym pragnieniem – aby nie grać wyłącznie dla publiczności, ale z publicznością. Przełamywanie dystansu, współtworzenie oraz kreowanie wspólnoty to główne cele do których dążą.           

Zespół wystąpi 27 października w Łodzi (Teatr Nowy, mała sala) i 28 października we Wrocławiu (Sala Koncertowa Radia Wrocław).

Bilety w sprzedaży na: eBilet | Going. https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/efterklang/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
budkasuflera
Budka Suflera w Atlas Arena
starrry
Starry i Dead Amoeba w Grandzie
bubliczki
LDZ Alternatywa 2015: Bubliczki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*