plakat-LODZ2011-maly17 stycznia o godz. 20 w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej rozpocznie się niezwykły koncert z udziałem Edyty Geppert i zespołu Kroke.

   
Edyta Geppert kilka lat  temu nawiązała współpracę z krakowskim klezmerskim zespołem Kroke, bardzo dobrze znanym za granicami kraju (również z koncertów z Nigelem Kennedy’m). Owocem ich wspólnej pracy jest wyjątkowy spektakl muzyczny – „Śpiewam życie”, stworzony przy wydatnej pomocy znakomitego aranżera Krzysztofa Herdzina i wszechstronnego perkusisty Tomasza Grochota, w reżyserii Piotra Loretza. Oprawą koncertu jest unikatowa scenografia wirtualna krakowskiego artysty – Bartka Kulasa.

Połączenie Edyty Geppert i Kroke to klimat niezwykły – wycieczka w świat tradycyjnej muzyki żydowskiej, ognistych porywów bałkańskich; to żywiołowość, smutek i zaduma splecione ze sobą; niepowtarzalny klimat świata, który przeminął, zostaje wskrzeszany wraz z pierwszymi dźwiękami instrumentów, by porwać publiczność w zaczarowany świat tekstów pisanych przez samo życie i muzyki płynącej prosto z serca. To wyjątkowa okazja uczestniczenia w ich dopracowanym do perfekcji spektaklu muzycznym i przeżycia wyjątkowych emocji, jakich dostarczają tylko najbardziej utalentowani artyści.

Udział biorą:

Edyta Geppert
Kroke: Tomasz Kukurba – altówka
Tomasz Lato – kontrabas
Jerzy Bawoł – akordeon
Gościnnie: Tomasz Grochot – perkusja
Krzysztof Herdzin – fortepian
Scenariusz i reżyseria – Piotr Loretz
Scenografia wirtualna – Bartek Kulas

Bilety w cenie: 90 i 120 zł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KaCeZet
KaCeZet & Eternal Sound w Williamsburgu
James Harries w TU
Leash Eye w The Rollin’ Barrel

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*