Echy i achy, chlipy i chachy w Teatrze Pinokio

echaiachy15 marca w Teatrze Pinokio w Łodzi odbędzie się premiera spektaklu dla „najnajmłodszych” widzów „Echy i achy, chlipy i chachy”. Tym razem reżyserka kultowych „Pokolorowanek” Honorata Mierzejewska-Mikosza zabierze dzieci w świat emocji. Premierze towarzyszyć będzie wernisaż wystawy „Teatr FOTOgrafii” autorstwa Przemysława Wiśniewskiego, inspirowanej tekstem „Smutna królewna” Michała Walczaka.

Jak smakuje zupa złości? Jaki dźwięk wydaje strach? Co ma wspólnego plaster, chusteczka i nożyczki ze smutkiem. Jak odróżnić wymuszoną radość od prawdziwej radochy? Twórcy spektaklu „Echy i achy, chlipy i chlapy” zapraszają dzieci na wycieczkę do krainy emocji. Na kolejnych stacjach mali podróżnicy dzięki aktorom zajrzą do różnorodnych pudełek, z których wydostaną się barwne dźwięki, instrumenty i przedmioty, przywołujące na myśl poszczególne emocje. Artyści wyczarują na scenie złość, strach, smutek i radość poprzez wyliczanki, rytm, mimikę, gesty oraz grę skojarzeń. We wspólnej podróży i odkrywaniu emocji pomogą wszechobecne lustra, w których podczas przedstawienia będą mogli przeglądać się aktorzy i publiczność. Spektakl w przyjazny i bezpieczny sposób pozwoli „najnajmłodszym” widzom przeżyć wraz z bohaterami różne stany emocjonalne, oswoić je i polubić.

„Echy i achy, chlipy i chlapy” to druga część kultowych „Pokolorowanek” w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy przygotowanych specjalnie z myślą o widzach od 2 do 5 roku życia.

Scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Nazaruk
Obsada: Danuta Kołaczek, Ewa Wróblewska, Łukasz Batko
Głos: Włodzimierz Twardowski

Teatr FOTOgrafii – wernisaż wystawy Przemysława Wiśniewskiego
15 marca 2014, godz. 18.00

Premierze spektaklu „Echy i achy, chlipy i chachy” towarzyszyć będzie wystawa „Teatr FOTOgrafii” autorstwa Przemysła Wiśniewskiego przygotowana na podstawie tekstu „Smutna królewna” Michała Walczaka. Teatr FOTOgrafii to autorski projekt Przemysława Wiśniewskiego, który polega na fotografowaniu nieistniejących spektakli. Artysta wraz z aktorami Teatru Pinokio w Łodzi przygotował przedstawienie dla dzieci, mówiące o emocjach i wynikających z nich relacji międzyludzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *