EC1 miejsce spotkań – energetyczny adres w sercu Łodzi

Jeżeli myślisz o otworzeniu lub rozwinięciu sieci kawiarni, restauracji, śniadaniarni czy może sklepu z planszówkami lub masz inny, ciekawy pomysł na wykorzystanie niebanalnej, różnorodnej przestrzeni, zapraszamy do wynajmu powierzchni w kompleksie EC1. Chcemy razem z Wami stworzyć nowy, energetyczny adres w sercu Łodzi.

Komercjalizacja to kolejny krok na drodze do pełnej rewitalizacji przestrzeni EC1 – mówi Izabela Witaszek,  kierownik projektu  – dlatego zależy nam na zaproszeniu osób, które w jak najciekawsze i jak najlepsze sposoby zagospodarują nasze wolne przestrzenie. Nie narzucamy zatem konkretnych rozwiązań. Jesteśmy otwarci na rozmowę i dyskusję. Właśnie w taki sposób chcemy wspólnie tworzyć to miejsce. Procedura jest zatem taka, że Komisja Konkursowa przeprowadzi ze wszystkimi zainteresowanymi dialog i negocjacje w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Chodzi o to, aby zaproponowane przez potencjalnych Najemców pomysły na wolne przestrzenie wpisywały się w koncepcję EC1 i podkreślały unikalny charakter miejsca.

EC1 pełni dziś funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne, natomiast teren kompleksu ma zostać wzbogacony o lokale gastronomiczne oraz handlowo – usługowe. To kolejne funkcje, które będą uzupełnieniem szerokiej już dziś oferty edukacyjnej i czasu wolnego.  W ten sposób EC1 stanie się na dobre miejscem spotkań na mapie  Łodzi i nie tylko. 

Dziś zrewitalizowany i rozbudowany kompleks EC1 stanowi jeden z ważniejszych elementów Nowego Centrum Łodzi.  Dawna elektrociepłownia, a dziś instytucja kultury to około 40 000 m2 budynków o postindustrialnym charakterze oraz blisko 4 hektary niezwykłego otoczenia. Wszystko to jest ulokowane w sercu miasta, kilka minut spacerem od głównego dworca Łódź Fabryczna i kilkanaście od słynnej ulicy Piotrkowskiej.

Obecnie w ramach EC1 działa największe w Polsce co do powierzchni wystawienniczej  Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz najnowocześniejsze w Polsce Planetarium EC1. Najmłodsi zwiedzający mogą odwiedzić Ulicę Żywiołów – przestrzeń dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. 

W nowoczesnych obiektach powstaje obecnie Narodowe Centrum Kultury Filmowej – ośrodek kulturalny i edukacyjno- ekspozycyjny poświęcony kulturze filmowej. Będzie to wyjątkowe miejsce dla wszystkich zainteresowanych światem filmu i kulturą audiowizualną. Kolejna część kompleksu przeznaczona została dla Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

EC1 oferuje 3000 m2 powierzchni przeznaczonej na lokale gastronomiczne. To zróżnicowana oferta większych i mniejszych powierzchni najmu ulokowanych na różnorodnych powierzchniach w całym kompleksie, zarówno wewnątrz, jak również w postaci ogródków gastronomicznych czy wspólnej strefy food courtu

Uzupełnieniem strefy rozrywkowej jest oferta handlowo – usługowa, zaplanowana pomiędzy poszczególnymi Centrami, jak i wewnątrz każdego z nich. Są to pomysły na m.in. sklepy z pamiątkami i zabawkami dla najmłodszych odwiedzających, a także salony dla nieco starszych klientów: kolekcjonerów płyt, gier, modeli do sklejania czy koneserów kawy, herbaty, wina oraz miejsca dla pracowni rękodzieła, hobbystów czy kreatorów trendów. To również świetne miejsce na lokalizację warsztatów i szkoleń. Łącznie do dyspozycji jest ponad 1300 m2

Formularze zgłoszeniowe do udziału w dialogu konkurencyjnym na wynajem długoterminowy należy składać do 29 kwietnia br. Do tego czasu można umówić się i obejrzeć wszystkie oferowane przestrzenie pod najem.

Szczegóły na https://ec1lodz.pl/aktualnosci/ec1-lodz-tworz-razem-z-nami-energetyczne-miejsce-spotkan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *