DSCF5881Łódzki Księży Młyn znów gra w filmie. Plan serialu historycznego BBC przez cały weekend gościł na tym zabytkowym łódzkim osiedlu, które tym razem wcieli się w rolę małego brytyjskiego miasteczka z okresu I wojny światowej.

Na planie i za kamerą stoją polscy artyści, zdjęcia realizuje polski producent, firma Apple Film Production. To już kolejna koprodukcja BBC Worldwide i TVP, realizowana po sukcesie poprzedniej koprodukcji obu stacji, serialu „Szpiedzy w Warszawie”.

Reżyserem „Dzwonów wojny” jest Brendan Maher, wielokrotnie nagradzany australijski reżyser z ponad 20-letnim doświadczeniem, za zdjęcia odpowiedzialni są absolwenci Łódzkiej Szkoły Filmowej – Jacek Petrycki, autor zdjęć do filmów Krzysztofa Kieślowskiego i Agnieszki Holland oraz Tomek Naumiuk (m.in. „Krew z krwi”, „Być jak Kazimierz Deyna”).

Plenery w Łodzi wybierały wspólnie Ewa Skoczkowska, wybitna polska scenografka, nagrodzona Emmy i Ashley Jeffres, scenograf słynnego serialu „Gra o tron”. W rolach głównych wystąpili dwaj młodzi aktorzy, Paddy Gibson i Jack Lowden, a ich wojenne miłości zagrały Sabrina Bartlett i debiutująca na ekranie Polka – Erika Karkuszewska, studentka warszawskiej Szkoły Teatralnej. Serial będzie główną propozycją fabularną przygotowywaną przez BBC z okazji 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej i jednocześnie jedną z najważniejszych pozycji jesiennej ramówki TVP1.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fish_tank_plakat
Fish Tank w łódzkich kinach
IMG_0426
Paweł Pawlikowski kręci film w Łodzi (foto)
Kino_Helios_w_Sukcesji_4
Rusza Kino Helios Sukcesja (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*