Dzwoneczek i uczynne wróżki – recenzja

dzwoneczekiuczynnewrozkiDzwoneczek i uczynne wróżki to najnowsza animacja ze stajni Disneya. Kolejny raz Bradley Raymond podjął się uczynienia Dzwoneczka, znanego z „Piotrusia Pana”, bohaterem pierwszoplanowym. Warto nadmienić, iż dopiero za trzecim razem historii o tej maleńkiej istotce udało się wejść  na duży ekran. Wcześniejsze  filmy pojawiły się tylko na DVD.

 
Podczas przygotowywania przez skrzydlate wróżki upalnego lata dla ludzi Dzwoneczek oddala się od nich. Mimo zakazu Widii kierowany ciekawością wchodzi do domku przygotowanego przez dziewczynkę o imieniu Eliza. Tym samym łamie podstawowe prawo leśnych przyjaciół, które nie pozwala na kontakt z ludźmi. Kiedy Dzwoneczek trafia w ręce dziewięciolatki pozostałe wróżki postanawiają ruszyć jej z pomocą.
 
Eliza to dziewczynka pasjonująca się wróżkami.  Od najmłodszych lat rysuje i zbiera ich figurki. Spotkanie Dzwoneczka to jedyna szansa, by dowiedzieć się wszystkiego o ich pełnym magii życiu. Razem tworząc więc dziennik, w którym zawarte są historia wróżek, ich imiona i przydzielone im zadania.
 
Niestety ojciec Lizy, pochłonięty pracą badacza nie dostrzega talentu córki. Jej opowieści o wróżkach zbywa powtarzanym ciągle – nie mam czasu. Gdy do domku na przedmieściach Londynu przybywają przyjaciele Dzwoneczka zaczyna się wyścig z czasem. Bowiem pragnący sławy naukowiec porywa jedną z wróżek i zamierza zaprezentować niezwykły okaz w muzeum. Czy skrzydlatym uda się ocalić przyjaciółkę i jaki udział w tym przedsięwzięciu będzie miał kot  – dowiecie się wybierając się z pociechami do kina.

Historia Dzwoneczka to z pewnością idealna propozycja dla młodszych widzów. Znajdziemy tu magiczne stworzenia, niezwykłe piękno przyrody i wrażliwego bohatera dziecięcego. Jest to film, w którym wiara dziecka przeciwstawiona jest pełnym faktów i wyliczeń życiu dorosłych. Bajka promuje ideę przyjaźni i wzmaga chęć niesienia pomocy. Polecamy szczególnie dziewczynkom.

Swojego głosu użyczyły gwiazdy polskiego kina, m.in Katarzyna Glinka, Anna Dereszowska i Tamara Arciuch. Piosenki zaś wykonują Reni Jusis i znana z Idola Alicja Janosz.

2 komentarze do “Dzwoneczek i uczynne wróżki – recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy