Dziwna Para w Teatrze Muzycznym

21 stycznia o godz. 17:30 i 20:15 w Teatrze Muzycznym w Łodzi zobaczymy spektakl Dziwna Para w reżyserii Wojciecha Adamiaka. Bilety w cenie: 60 zł, 80 zł, 90 zł i 120 zł. Miejsca sprzedaży: Teatr Muzyczny, adria-art.pl. Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676.

Lubiący uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i bałaganiarz Oskar Madison, korzystał z uciech tak mocno, że musiał rozstać się z żoną. Ma dzięki temu więcej czasu na swoje różnorakie zainteresowania, między innymi na cotygodniowe partie pokera z przyjaciółmi.

Legendarny hit Broadway’u autorstwa najczęściej wystawianego komediopisarza amerykańskiego na świecie. Neil Simon, jako jedyny żyjący pisarz, ma na Broadway’u teatr swego imienia. Niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran i również w kinie cieszą się ogromnym powodzeniem. W ekranizacji „Dziwnej pary” wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau.

Zobaczą Państwo naszych rodzimych, wspaniałych aktorów komediowych. Tytułowa dziwna para spotyka się na cotygodniowych partiach pokera: Oskar (Żak), dziennikarz sportowy, to świeżo rozwiedziony kochający uroki życia niepoprawny bałaganiarz. Feliks (Barciś/Braciak) jest pedantycznym domatorem, hipochondrykiem i histerykiem. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje, żeby się do niego wprowadził. Zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów jest zabawne, dowcipne i ciepłe. Zdaniem Edwarda Dudka Dziewońskiego, jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcy lekkiego repertuaru: „Neil Simon wie o komedii wszystko!”

Neil Simon „Dziwna Para”
tłumaczenie: Henryk Krzeczkowski

Występują:
Artur Barciś
Cezary Żak
Viola Arlak
Piotr Skarga
Witold Wieliński
Wojciech Wysocki
Agnieszka Michalska / Katarzyna Żak

Reżyseria Wojciech Adamczyk
Scenografia Wojciech Stefaniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *