IMG_2266Od 16 września do 4 października w Galerii Manhattan można oglądać projekt artystyczny Justyny Górowskiej pt. Dziewczyna bawiąca się z kotem.

Wystawa stawia pytania o możliwość upodmiotowienia zwierząt w sztuce czy  poprzez sztukę oraz jakie strategie powinna przyjąć twórczość, by mogła wspierać postulowane przez posthumanistów zmiany?  Tym, co może być punktem wyjścia dla tych rozważań, a co silnie prezentuje wystawa Górowskiej, to podstawowe dążenie, charakterystyczne dla wszystkich żyjących istot jakim jest unikanie cierpienia i dążenie do przyjemności.

joomplu:114330

Justyna Górowska (ur. 1988) – interdyscyplinarna artystka performance.  Tytuł  magistra uzyskała na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, obecnie doktorantka na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2014 roku współpracuje z lokalem_30 w Warszawie. Członek Fundacji Rozwoju Sztuki Intermediów. Laureatka głównej nagrody VII edycji konkursu „Samsung Art Master” (2010) oraz Grand Prix III Festiwalu Sztuki Młodych „Przeciąg” w Szczecinie (2011). Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011;2013).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1089
Bezformie w Szklarni (foto)
IMG_9723
Możesz zrobić wszystko w ŁDK (foto)
TPF002
Tajemnice planu filmowego – nowa wystawa w Muzeum Kinematografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*