DSC_015417 kwietnia Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi obchodził uroczystość dziesięciolecia istnienia. Z tej okazji w budynku Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów przy ul. Żubardzkiej 2a odbył się uroczysty koncert, który jubilaci wykonali w towarzystwie Orkiestry Marcina Wernera oraz solistki – Izabeli Trębacz-Połońskiej.

Choć głównym elementem części artystycznej był żywiołowy „Magnificat” Christophera Schönherra na sopran solo, chór i orkiestrę, organizatorzy nie zapomnieli o byłych członkach zespołu obecnych na sali, zapraszając ich do wspólnego odśpiewania m.in. uroczystego hymnu „Gaudeamus igitur”. Ponadto sala Akademii Muzycznej, z dedykacją dla rektora Uniwersytetu Medycznego, rozbrzmiała dźwiękami „Bohemian Rhapsody” grupy Queen. Część oficjalna została uzupełniona także uhonorowaniem zasłużonych dla chóru osób symbolicznymi statuetkami. Po koncercie wszyscy obecni zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana oraz tort, a chwilę później chórzyści udali się na bal do restauracji w Aleksandrowie Łódzkim.

joomplu:89806

Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powstał w marcu 2005 roku z inicjatywy władz rektorskich. Dyrygentem chóru od początku jego istnienia jest profesor sztuki Anna Domańska, związana z Katedrą Chóralistyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jej asystentami są mgr Magdalena Myjak, Jakub Czech (akompaniament) oraz mgr Michał Jan Barański (emisja głosu). Chór był wielokrotnie doceniany na konkursach w Polsce i zagranicą. Koncertował m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Macedonii, Czechach, Włoszech i Hiszpanii. Zdobył także wiele nagród, wśród których znalazły się: I nagroda w kategorii zespoły akademickie podczas X i XVI Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis w Łodzi (2007, 2013), Srebrne Pasmo w kategorii chórów mieszanych podczas Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Adwentowej i Kolędowej w Pradze (2012), Dwa srebrne dyplomy w kategoriach folk i chóry mieszane w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini (2013) czy I miejsce w kategorii muzyka pop, Złoty dyplom w kategorii muzyka folk, Srebrny dyplom w kategorii muzyka sakralna podczas 4. Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego w Lloret del Mar.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Narodowa Orkiestra Młodzieżowa Węgier w Łodzi
konkurs_oboj_fagot
V Międzynarodowy Akademicki Konkurs Oboistów i Fagocistów im. Józefa Ciepłuchy
IMG_5649
Andre Rieu w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*