Dzień Dziecka w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Świętuj Dzień Dziecka z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

5 czerwca (niedziela)

GODZINA 11:00 

Warsztaty 1, 2, 3  do Muzeum idziesz Ty!  – „Tęczowo”

Zajęcia z cyklu warsztatów twórczych przeznaczonych dla dzieci w wieku 1-3 lata wraz z opiekunami. Spotkania mają charakter sensoryczno-ruchowy, są świetną okazją do wspólnej zabawy, stawiania pierwszych kroków na gruncie sztuki oraz nauki kreatywnego podejścia do otaczającego świata!

To również doskonała możliwość umacniania pozytywnych więzi między rodzicem i dzieckiem, a także szansa by Wasza pociecha spotkały swoich rówieśników!

Czas trwania: 60 min.

Limit osób: 10 par

Bilet: 16 zł (dla pary opiekun+dziecko; kolejne dziecko +8zł).

Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

Miejsce warsztatów: willa letniskowa

 

GODZINA 11:30  

Warsztaty 3, 4, 5  w muzeum się wkręć!  – „Powiększanie”

Zajęcia z cyklu warsztatów twórczych przeznaczonych dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami. Na warsztatach uczestnicy poznawać będą Muzeum oraz znajdujące się w nim dzieła sztuki i obiekty. Nie zabraknie działań ruchowych, sensorycznych i dobrej zabawy. Zajęcia będą świetną okazją nie tylko, aby zapoznać się ze sztuką, ale także wzmocnić relacje dziecka z opiekunem i rówieśnikami.

Czas trwania: 60 min.

Limit osób: 10 par

Bilet: 16 zł (dla pary opiekun+dziecko; kolejne dziecko +8zł).

Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

 

GODZINA 12:00  

Warsztaty rodzinne (dzieci w wieku 6 – 10 lat)

„ENE DUE LIKE…”

„Jeszcze 5 minut zabawy, proooszę!” Brzmi znajomo?! Dlaczego tak bardzo lubimy się bawić? Co jest takiego w lalkach, pluszowych misiach czy klockach, że tracimy zupełnie poczucie czasu? Na warsztat weźmiemy nie tylko dawne zabawki, ale też porównamy je z tymi współczesnymi, a także ożywimy kilka dawnych zabaw i gier! Na koniec sami stworzymy swoją własną zabawkę w stylu retro!

Czas trwania: 90 min.

Limit osób: 10 par

Bilet: 16 zł (dla pary opiekun+dziecko; kolejne dziecko +8zł).

Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

Miejsce warsztatu: Łódzki Park Kultury Miejskiej i willa letniskowa

 

5 червня  Час:13:00     

Подорож до стародавнього Лодзя

Лодзь – сучасне, прогресивне, одне з найбільших міст Польщі. Але який вигляд воно мало століття тому? Гуркіт машин, працівники, що поспішають до праці і густий дим з сотень заводських димарів. Саме історії міста присвячене заняття.  Під час екскурсії ми пограємось в детективів на виставі «Місто – Мода – Машини» і спробуємо знайти характерні риси колишнього центра промисловості. Також разом збудуємо максимально високий димар і кожен створить власну колоритну фабрику, яка продукує товари мрії.

Заняття про історію Лодзя і фабрик проводиться українською мовою для дітей віком від 6 до 11 років з опікунами.

Організаційна інформація:

Зареєструватися на заняття можна за електронною поштою: i.perebeinos@cmwl.pl або за телефоном 500 527 855 з 8.00 до 16.00 (пн-пт)

В занятті можуть взяти участь не більше 10 дітей з опікуном (всього не більше 20 осіб).

Тривалість: 90 хв.

Квиток: 16 злотих (опікун + дитина на пару; інша дитина + 8 злотих);

Квитки можна придбати в касі музею після попереднього бронювання місць.

 

GODZINA 14:00

Central, Beryl i Fonica, czyli spacer sentymentalny

Jak wyglądało życie codzienne w latach 70. i 80.? Jak spędzano wtedy czas wolny? Jak się ubierano? Gdzie robiono zakupy? Jak wyglądały mieszkania? Do czego ówcześni młodzi ludzie, dzisiejsi dorośli, najchętniej wracają pamięcią?  Do wspólnego oglądania telewizji przed odbiornikami Beryl, słuchania muzyki na gramofonach Fonica czy do wykonywania zdjęć aparatem Zenit? A może do wycieczek małym fiatem czy zakupów w łódzkim Centralu? Podczas spaceru sentymentalnego będziemy wspólnie wspominać „tamte lata, co minęły”. Odwiedzimy wystawę Miasto-Moda-Maszyna, gdzie przejdziemy się ulicą Piotrkowską rozświetloną neonami, staniemy przed witryną Centralu, a na koniec wstąpimy do domu Późnego PRLu w odwiedziny do Kondraciuków i Haliny Klimy.

Odbędziemy swoistą podróż w czasie.

Spacer poprowadzić Andrzej Jankowski, edukator Działu Edukacji CMwŁ.

Limit osób: 20

Bilet: normalny 18 zł, ulgowy 12 zł

 

Strefa odpoczynku

Pierwsze piętro zabytkowej, XIX-wiecznej willi letniskowej Szaii Światłowskiego zamieni się w przestrzeń odpoczynku. Miejsce dedykowane będzie dzieciom i dorosłym. Wszystkim, którzy chcieliby trochę swojego wolnego czasu spędzić w sposób kreatywny – twórczo się wyżyć, pograć i poczytać, ale także odpocząć w niezwykłym otoczeniu willi, gdzie do okien zaglądają drzewa. Zapraszamy do świeżo odrestaurowanej, dotychczas zamkniętej willi przeniesionej do muzeum z Rudy Pabianickiej.

Przestrzeń dostępna w godzinach 12:30-17:00 w ramach zakupionego w ten dzień biletu na wystawy bądź wydarzenie.

 

Gra terenowa dla małych i dużych

Wizyta w dawnej Łodzi – gra terenowa

Łódź. Huk maszyn włókienniczych, las kominów, fabryka i pałac, a obok drewniane domki tkaczy i prządek. Gdzie mieszkali fabrykanci Bennichowie, a gdzie Olszyccy pracujący u Poznańskiego? Gdzie skorzystać można było z usług hafciarza, a gdzie spotkać młodego junaka? Na początek swoje kroki skierujcie do zabytkowego budynku willi letniskowej Szaii Światłowskiego w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej. Stamtąd pobierzecie materiały potrzebne do udziału w grze terenowej. A dalej? Dalej poprowadzi Was mapa pytań i zagadek. Ta iście detektywistyczna robota będzie wymagała prawdziwej podróży w czasie, powrotu do dawnej Łodzi.

Gra terenowa „Wizyta w dawnej Łodzi” przeznaczona jest dla dzieci z opiekunami. 

Gra terenowa dostępna w ramach biletu na wystawę stałą MIASTO – MODA – MASZYNA i „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *