dzieci_tuwimowi_1

Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do obejrzenia wystawy „Dzieci Tuwimowi”, na której prezentowane są prace plastyczne z konkursu „Obrazki dla Julka” i akcji „Z książką na walizkach”.

„Obrazki dla Julka” – konkurs adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym – to jedno z przedsięwzięć składających się na kampanię społeczną „ŁÓDZKIE CZYTA” 2013. Organizatorem konkursu i kampanii społecznej „Łódzkie Czyta” jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi. Konkurs związany był z obchodami Roku Juliana Tuwima – które są myślą wiodącą tegorocznej kampanii. Myślą przewodnią konkursu było inspirowanie dzieci do aktywności twórczej oraz popularyzacja twórczości Juliana Tuwima. Na konkurs wpłynęły 153 prace wykonane przez dzieci z przedszkoli z Łodzi i województwa łódzkiego.

Na wystawie prezentowane są także prace z konkursu organizowanego w ramach akcji „Z książką na walizkach” – akcji promującej czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych. W tym konkursie udział brały nie tylko przedszkolaki z Łodzi i województwa łódzkiego, ale także uczniowie szkół podstawowych. Akcję zorganizowało Wydawnictwo Literatura i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

dzieci_tuwimowi_2

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, pomysłowością i ogromnym talentem. Stworzyły przepiękne ilustracje do wierszy Juliana Tuwima. Nie zabrakło „Lokomotywy”, „Rzepki” i „Słonia Trąbalskiego”. Prace wykonane są różnymi technikami, z sercem i wyobraźnią małych twórców. Wystawa „Dzieci Tuwimowi” to hołd złożony poecie przez najmłodsze pokolenie czytelników jego twórczości.

Prace prezentowane są w holu wystawowym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Łódź ul. Gdańska 100/102.

Wystawa potrwa do 23 sierpnia 2013 roku.

(Tekst i Fot. – Mat. Prasowe)

Więcej o sztuce na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
225 Aukcja Dzieł Sztuki
scianaszumow
Ściana szumów w 6. dzielnicy (foto)
oddo
Od… do… w Galerii Willa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*