Dzień Zwycięstwa Poezji

okladkiW czwartek, 10 maja w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się impreza pt. Dzień Zwycięstwa Poezji.

Na program wydarzenia złożą się:

godz. 18, sala 221 w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18:
Premiera dwóch książek poetyckich Wydawnictwa Kwadratura – „Wiosenne porządki” Grzegorza Ryczywolskiego i „Przecieki z góry” Krzysztofa Kleszcza.
Wstęp wolny.

godz. 20.00, Kino Studyjne ŁDK
Integralną częścią wieczoru, choć z pełną autonomią będzie koncert lidera zespołu Lao Che – Spiętego.
Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w Łódzkim Domu Kultury lub przed koncertem

Grzegorz Ryczywolski (rocznik 1984), animator kultury, poeta, scenarzysta. Prowadzi warsztaty twórczego pisania dla imigrantów mieszkających w Warszawie. Autor dwóch sztuk teatralnych dla młodzieży. Grywa w koszykówkę w lidze amatorskiej. Mieszka w Warszawie i w Konstancinie. Studiuje psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Tom „Wiosenne porządki” jest jego debiutem poetyckim. Książka zdobyła nagrodę główną pierwszej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Poetyckiego, zorganizowanego w 2011 roku przez Uniwersytet Łódzki i Wydawnictwo Kwadratura. Nagrodę przyznało jury w składzie: Jacek Dehnel, Piotr Grobliński i Bogdan Sobieszek.

Krzysztof Kleszcz (ur. w 1974 roku) – nauczyciel, poeta, autor książki poetyckiej ”Ę” (Kwadratura, Łódź 2008), wyróżnionej w konkursie „Złoty Środek Poezji”. Laureat wielu konkursów poetyckich. Prowadzi blog poetycki „Biała fabryka”. Mieszka pod Tomaszowem Mazowieckim.  „Przecieki z góry” to druga książka poety wydana w Kwadraturze.

Spięty, czyli Hubert Dobaczewski (ur. 1974) – wokalista i gitarzysta jednego z najlepszych i uznanych zespołów alternatywnych Lao Che. Z wykształcenia magister ekonomii.

Karierę muzyczną rozpoczynał, grając w zespołach Aberration oraz Hope. Występował również z hip-hopową grupą Koli. Z Lao Che związany jest od 1999 r. Przełomową płytą w karierze grupy okazało się wydane w 2005 r. Powstanie Warszawskie, które przyniosło nie tylko uznanie krytyków, ale i sporą popularność wśród fanów muzyki alternatywnej. Dziś jest jednym z najbardziej oryginalnych twórców i charyzmatycznych głosów w Polsce, a także artystą, dla którego nie istnieją ograniczenia gatunkowe. autor błyskotliwych tekstów i producent muzyczny w jednym. W 2009 r. miał premierę jego solowy album muzyczny pt. Antyszanty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *