Dzień z Eugeniuszem Bodo

bodoŁódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na pełen wrażeń dzień z Eugeniuszem Bodo w przeddzień premiery telewizyjnej serialu „Bodo” w TVP1. Eugeniusz Bodo swoją karierę rozpoczynał na deskach łódzkiego kino-teatru „Urania” należącego do jego ojca.

Program dnia (5 marca, sobota):

godz. 11:00
przedpremierowy pokaz odcinka serialu Bodo oraz konferencja prasowa i spotkanie z aktorami: Antonim Królikowskim, który w serialu gra młodego Bodo, Anną Pijanowską (Ada) i Dariuszem Kordkiem (Michał Orda).

miejsce: kino Helios Łódź Sukcesja, Al. Politechniki 1, sala nr 4 „Przedwiośnie”

Zaproszenia będą do wygrania na profilu FB Łódzkiego Centrum Wydarzeń w tygodniu poprzedzającym pokaz przedpremierowy.

godz. 15:00
„Spacer łódzkimi śladami Eugeniusza Bodo”
Zapraszamy na spacer szlakiem miejsc, związanych z aktorem oraz tych, w których powstawał serial TVP „Bodo”. Eugeniusz Bodo wychowywał się w Łodzi i tu stawiał pierwsze kroki na scenie…
Udział w spacerze nie wymaga zapisów i jest darmowy.
Start: Akademia Muzyczna w Łodzi, ul. 1-go Maja 4, godz. 15:00

godz 19:00
„Kino Bodo” ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Pokaz filmów:
1. „Za winy niepopełnione” reż. Stanisław Janicki, Polska 1997
2. „Czarna Perła” reż. Michał Waszyński, Polska 1934
3. „Pieśniarz z Warszawy” reż. Michał Waszyński, Polska 1934
Wprowadzenie Jakub Wiewiórski
Zaproszenia do odbioru w siedzibie kina od 29.02.2016, liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy również na wystawę fotosów z serialu Bodo do Galerii Piotrkowska 87 w dniach 26.02.2016 – 10.03.2016. UWAGA: Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia ograniczona (z wyjątkiem spaceru i wystawy)


O serialu:
„Prawdziwa historia życia Eugeniusza Bodo – największej osobistości międzywojennego polskiego kina i kabaretu.

„Bodo” to zrealizowana z rozmachem i gwiazdorską obsadą historia życia Eugeniusza Bodo – największej osobowości międzywojennego polskiego kina i kabaretu, aktora, reżysera, producenta, biznesmena, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.

Niespełna 17-letni Bodo mieszka w Łodzi, przyjaźni się z Żydem Morycem, Niemcem Hansem i Polką Adą. Kocha teatr, kino, kabaret. Odrzucony przez ukochaną Adę, wyjeżdża z Łodzi szukać szczęścia w aktorstwie i pokazać wszystkim, a zwłaszcza Adzie, swoją wielkość. Razem z przyjacielem Morycem próbują swoich sił w różnych profesjach. W Warszawie Bodo dostaje angaż w teatrze rewiowym. Potem zdobywa kolejne role w teatrzykach, rewiach, rozpoczyna przygodę z kinem – najpierw niemym, potem dźwiękowym.

Bodo powoli wyrasta na jedną z największych gwiazd lat 20-stych i 30-tych. Romansuje z Zulą Pogorzelską i z Norą Ney. Pojawia się w reklamach i na pierwszych stronach gazet. Rywalizuje z Adolfem Dymszą i największymi polskiej sceny. Jest bon vivantem i playboyem, królem życia, znajomym polityków i bożyszczem kobiet.

W roku 1929 Bodo prowadzi auto, w którym ginie jego kolega ze sceny. Wypadek bardzo nim wstrząsnął. Porzuca alkohol, zabawę i rozkwita zawodowo. Zakochuje się z wzajemnością w Reri – gwieździe Hollywood, jednak jedyną prawdziwą miłością pozostaje Ada. Bodo rusza na tournée m.in. po Palestynie. Siła „Bodomanii” sięga także Berlina. Wreszcie zdobywa mieszkającą w Berlinie z Hansem Adę, a zawodowo rozpoczyna rozmowy o karierze w Hollywood.

Wybucha wojna. Bodo ucieka do Lwowa, tam zostaje aresztowany przez NKWD. Pobyt Bodo w więzieniu i kolejne przesłuchania są ramą całego serialu. Kiedy zostaje ogłoszona amnestia Eugeniusz Bodo – jako Szwajcar – symbol jego szczęścia i życiowego powodzenia, zostaje skazany na 5 lat łagrów. W finale gwiazdor umiera w sowieckim łagrze z wycieńczenia jako więzień.

Ogromnym atutem serialu są spektakularne sceny, widowiskowe rewie, egzotyczne plany filmowe, a także niepowtarzalna i szalona atmosfera lat 20-tych i 30-tych przy akompaniamencie największych międzywojennych utworów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy