a2012-03-22_12-53-38W czwartek z okazji Światowego Dnia Wody Muzeum „Dętka” otworzyło drzwi dla zwiedzających. Wraz z przewodnikiem można było przejść kanałami pod Placem Wolności za darmo.

Słuchając opowieści o powstaniu „Dętki” chętni zwiedzali ponad stuczterdziestometrowy kanał. Jest to unikatowy taki obiekt w Polsce udostępniony zwiedzającym – drugi znaleźć możemy dopiero we Francji. Ceglane korytarze o owalnym kształcie wybudowano w 1926 roku. Wysokie na 187cm mieszczą ok.300 metrów sześciennych wody i biegną wokoło Placu Wolności. Wewnątrz znajdziemy wystawę fotografii, dokumentów i przedmiotów używanych w kanale.

Światowy Dzień Wody obchodzimy od 1992 roku, kiedy to zostało ustanowione przez ONZ. W Łodzi najwięcej atrakcji odbędzie się w weekend. Ponownie swoje drzwi otworzy „Dętka” – w sobotę od 14 do 17.30 (wstęp co półgodziny). Zaplanowano też występy Teatru V6 w Manufakturze od 10 do 22. W niedzielę zaś do swojej siedziby zaprasza Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Zwiedzać będzie można w godzinach porannych Stację Uzdatniania Wody na „Dąbrowie”. O 16.30 w kinie Cytryna odbędzie się projekcja dwóch filmów – „Renaturyzacja rzeki Sokołówki” i „Hydrozagadka”. Osoby pragnące wrażeń zaprasza zaś Aquapark Fala do uczestnictwa w zabawie „Zjazd na czas”.

Dzień Wody w Manufakturze (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Lamus wychodzi z ukrycia (foto)
„It’s all about watches”- Festiwal zegarków 2019 (foto)
IMG_20
Kwiaty Łódzkie Tuwima (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*