Dzień Wielkich Kotów w ZOO

wielkiekotyW niedzielę, 27 sierpnia, zapraszamy na Dzień Wielkich Kotów – wydarzenie poświęcone największym kotom świata. Głównymi bohaterami będą koty hodowane w łódzkim ZOO – lwy azjatyckie i tygrysy syberyjskie. Udział w imprezie jest bezpłatny, należy jednak wykupić bilety do ZOO.

Program wydarzenia:

11.00 – Pokaz treningu medycznego lwów (pawilon lwiarni).
Trening służy dostarczaniu zwierzętom bodźców przełamujących rutynę dnia codziennego
i ich przygotowaniu do bezstresowego wykonywaniu drobnych zabiegów weterynaryjnych.

12.00 – Polowanie lwów (wybieg zewnętrzny lwów).
Zwierzęta będą mogły zapolować na stado zwierząt wykonanych z… kartonu. Zabieg ten podejmowany przez opiekunów jest elementem enrichmentu, czyli wzbogacaniu środowiska zwierząt żyjących w niewoli. W trakcie pokazu opiekunowie lwów opowiedzą o swoich podopiecznych.

12.30 – Polowanie tygrysów (wybieg zewnętrzny tygrysów).
Podobna konwencja zabawy wzbogacona podaniem specjalnych „tygrysich” lodów.

14.00 – Wszystko co chcielibyście wiedzieć na temat lwów i tygrysów.
Zainteresowani będą mieli okazję spotkać się z opiekunami lwów i tygrysów, posłuchać ciekawostek na ich temat i zapytać o szczegóły ich hodowli (przy pawilonie lwiarni).

W trakcie wydarzenia, w okolicy obu wybiegów, w godz. 11.00 – 16.00 będą trwały zabawy, konkursy i quizy na temat wielkich kotów świata oraz warsztaty orgiami (Polski Związek Orgiami). Miłośnicy małych mruczków będą mogli sprawdzić się w konkursach organizowanych przez Fundację Izy Milińskiej „Kocia Mama” oraz kupić drobne, tematyczne gadżety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *