20150509_110119Przez całą sobotę 9 maja można było w Manufakturze konsultować wszelkie dolegliwości zdrowotne z pielęgniarkami i położnymi.

Obchody Dnia z Pielęgniarką i Położną to już tradycja – co roku w drugą sobotę maja w Manufakturze pojawiają się panie w czepkach i fartuchach.  W specjalnie przygotowanym pawilonie medycznym  pielęgniarki i położne udzielały darmowych porad, dotyczących zdrowia i zdrowego stylu życia.

Ekspertki przypomniały wszystkim paniom jak prawidłowo samodzielnie wykonywać badanie piersi, które jest jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania choroby nowotworowej. W profilaktyce raka piersi pomagał też ambulans zaopatrzony w mammograf – panie po 50. roku życia będą mogły wykonać to bezbolesne badania bezpłatnie.

Z kolei młode i przyszłe mamy mogły przyjść i podpytać o szczegóły opieki nad niemowlętami. Natomiast ci, którzy na co dzień opiekują się osobami chorymi  mogli dowiedzieć się więcej, jak to robić właściwie, bez uszczerbku dla własnego zdrowia. Dodatkowo wszyscy chętni mogli zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru w surowicy krwi, a także wziąć udział w warsztacie z udzielania pierwszej pomocy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Obchody 597. rocznicy lokacji Miasta Łodzi (foto)
Piknik Bezpieczeństwa w Rosanowie (foto)
Festiwal Roślin Owadożernych oraz Światowa wystawa orchidei, bonsai i sukulentów w Fabryce Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*