Zaproszenie_Ciepla_Sobota_w_LodziW sobotę 19 września, z okazji Ciepłej Soboty z Veolią – Dnia Otwartych Drzwi, bramy elektrociepłowni EC-4 przy ulicy J. Andrzejewskiej 5 na łódzkim Widzewie będą stać otworem dla wszystkich zainteresowanych wytwarzaniem energii.

W najbliższą sobotę, w godzinach 10-15 można zwiedzać zakład z przewodnikiem – inżynierem EC-4. W części produkcyjnej elektrociepłowni odwiedzający będą mogli zobaczyć działające kotły, turbiny, generatory i inne urządzenia, dzięki którym produkowane jest ciepło systemowe i energia elektryczna w kogeneracji.

Specjaliści poprowadzą zwiedzających przez cały cykl produkcyjny: od placu węglowego poprzez stację uzdatniania wody, kotłownię, maszynownię aż po nastawnię. Wyjaśnią tajniki produkcji prądu i ciepła w skojarzeniu oraz przedstawią proces produkcji zielonej energii z biomasy. Dodatkowo w tym roku udostępniony do zwiedzania zostanie schron przeciwlotniczy znajdujący się pod elektrociepłownią. W zwiedzaniu elektrociepłowni można wziąć udział po wcześniejszym zapisaniu się w dniu imprezy przed zakładem.

Podczas „Ciepłej Soboty” będzie można skorzystać ze specjalnych symulatorów i urządzeń, mających za zadanie edukować nas nt. bezpieczeństwa na drogach. Wolontariusze PCK uczyć będą postępowania w razie wypadku. Symulator dachowania pokaże jakie zagrożenia stwarzają luźno leżące w aucie przedmioty. Symulator testu zderzeniowego pozwoli – nie narażając zdrowia i życia –  wcielić się w manekina testowego podczas crash-testu. Alkogogle pozwolą trzeźwej osobie spojrzeć na drogę oczami kierowcy z 1 promilem alkoholu we krwi. Imprezę zwieńczy profesjonalny pokaz akcji ratunkowej – w tym cięcie wraku samochodu z wydobyciem uwięzionej w nim osoby – przeprowadzony przez strażaków. 
 
W trakcie imprezy zaprezentowany zostanie również super-ekologiczny bolid Eco-Arrow II stworzony przez studentów SKN Miłośników Motoryzacji Politechniki Łódzkiej. Pojazd ten, przejeżdżając 830 km na 1 litrze paliwa, pobił w tym roku dotychczasowy rekord Polski w ekologicznej jeździe. Dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci gier, zabaw i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Wstęp na imprezę jest bezpłatny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bieber
Szczęśliwe podwórka – wygraj dochód ze sprzedaży kalendarza
plakat-FDS-FB
Festiwal Dobrego Smaku 2011
lgj4
Łódzkie Game Jam 4

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*