DSCF1479Kultura japońska zagościła ponownie w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Była to już czwarta edycja Dnia Japońskiego organizowanym przez uczniów i kadrę nauczycielską łódzkiej szkoły średniej położonej przy ul. Nowej 11/13. Impreza już od czterech lat ma na celu promowanie wśród łodzian  kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, bo choć początkowo miała być adresowana do młodzieży, to wszystkie edycje cieszyły się uczestnictwem zarówno licealistów, jak i uczniów innych łódzkich szkół, rodziców oraz studentów. Wstęp na imprezę, tak jak w zeszłych latach, był darmowy.

Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem świętowania hanami, czyli japońskiego święta kwiatów wiśni. Korytarze oraz sale liceum wypełnili cosplayerzy, amatorzy kultury japońskiej oraz zainteresowani uczestnicy Dnia Japońskiego.

Na uczestników czekały różne atrakcje, m.in. projekcje filmów Akiry Kurosawy, Japanese body art czyli malarstwo na ciele, pokaz kaligrafii, a także liczne panele dyskusyjne poświęcone kulturze jedzenia w Japonii, słodyczom, językowi oraz pismu japońskiego, świętom i festiwalom w Japonii oraz oczywiście mandze i anime, warsztaty pielęgnowania drzewek bonsai, gameroom czy zabawa „Jaka do melodia?”. To tylko część z licznych atrakcji, które przygotowała „Dwójka” dla odwiedzających.

joomplu:88235

II LO jest  najstarszym liceum ogólnokształcącym w Łodzi i a także jedynym, w którym prowadzone są nieodpłatne lekcje języka japońskiego dla uczniów szkoły.

Współtwórcami Dnia Japońskiego w „Dwójce” byli Zakład Azji Wschodniej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, Inochi, Fundacja Surei No Mon, Japońskie inspiracje, Kanpai, Tanzaku oraz Bonsai p. Marka Stawskiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5165
Moto Weteran Bazar – wrzesień 2013 (foto)
Przedstawiciele łódzkich kościołów składają łodzianom życzenia wielkanocne (wideo)
Mini-przewodnik po łódzkich miejscach związanych z postacią papieża Polaka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*