zwierciadlo_plakat15 stycznia o godz. 18 w Muzeum Kinematografii rozpocznie się Dzień Andrieja Tarkowskiego. Wstęp jest bezpłatny.

W programie znalazł się pokaz filmu Zwierciadło z 1975 roku. To najbardziej osobisty obraz Andrieja Tarkowskiego, rosyjskiego mistrza kina artystycznego. Poza tym warsztat poświęcony analizie wybranych scen z filmu, który poprowadzi Seweryn Kuśmierczyk, autor monografii poświęconej wielkiemu twórcy.

W wypadku twórczości Tarkowskiego, który potrafił mówić o świecie przeżyć wewnętrznych człowieka, a równocześnie musiał ukrywać obecne w jego filmach przesłanie przed partyjnymi cenzorami, kunszt warsztatowy był niezwykle istotny. Celem spotkania jest ukazanie szczegółów kryjących się w kadrach Zwierciadła. Zwykle taki rodzaj pracy analitycznej pozostaje w sferze działań indywidualnych. W tym wypadku – w związku z promocją Księgi filmów Andrieja Tarkowskiego – warsztat ma charakter otwarty, również w znaczeniu wymiany opinii i dyskusji na temat twórczości rosyjskiego reżysera.
   
W czasie spotkania zostaną także zaprezentowane unikalne materiały archiwalne, do których Tarkowski odwoływał się w czasie realizacji filmu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
woodyenemef
ENEMEF: Europa Woody’ego Allena
2013-04_noc_ekranizacji_406
ENEMEF: Noc Ekranizacji
lotr_825
ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*