dzem2

Niedzielne po południe, 18 lutego w łódzkim klubie Wytwórnia kolejny raz należało do legendarnego zespołu Dżem. Od lat przyciągająca rzesze fanów grupa ze Śląska kolejny już raz zagościła w naszym mieście. Połączenie rocka oraz bluesa wydaje się być ponadczasowe, patrząc na tłumy, które za każdym razem przybywają na ich występy. W niektórych środowiskach Dżem nazywany jest „polskimi Rolling Stonesami”.

Zespół pojawił się w klasycznym składzie: Beno Otręba, Jerzy Styczyński, Janusz Borzucki, Zbigniew Szczerbiński oraz Maciej Balcar. Niestety tym razem jednak bez gitarzysty Adama Otręby. Jak podaje oficjalna strona internetowa Dżemu, muzyk ma obecnie problemy ze zdrowiem, dlatego przynajmniej do 30 marca zespół będzie występował w okrojonym składzie.

Frontman przez cały koncert nawiązywał kontakt z publicznością, śpiewając z nią na przemian linijki hitów zespołu. Wśród utworów zagranych na koncercie usłyszeć można było klasyki, takie jak „Czerwony jak cegła”, „Whisky”, „Do kołyski”, „Harlem mój”, „Mamy forsę, mamy czas”, „W życiu piękne są tylko chwile” czy melancholijny „Partyzant”. Podczas bisu zespół odpowiedział również na liczne prośby publiczności, krzyczane w trakcie całego koncertu, grając, tak rzadko „Sen o Victorii”.

Maciej Balcar i spółka bawili publiczność przez niemal dwie godziny. W mocno zróżnicowanej wiekowo publice można było dostrzec fanów, którzy dorastali z zespołem od samych jego początków, jeszcze z Ryszardem Riedlem na czele, jednak nie brakło również najmłodszych słuchaczy. Dżem od 1973 roku, kiedy to został założony, udowadnia, że ich muzyka jest ponadczasowa i łącząca pokolenia.

/fot. Jacek Kozłowski

Zobacz także:

Dni Brzezin: Dżem (foto)

Piknik Funduszy Europejskich 2014 (foto)

Dżem w Dekompresji (foto)

Dżem w Dekompresji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
citybbbb
Noc Żywych Bębnów w Wytwórni (foto)
IMG_9765
UrbanatorDays Fest w Pasażu Rubinsteina (foto)
DSCF2995
Paul Roth i Ian Douglas w OiW (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*