dwiemorgiW niedzielę, 22 listopada o godz. 16 i 19 w Teatrze Rozrywki Lutnia będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl Dwie Morgi Utrapienia. Bilety kosztują 95 zł.

Marian Kosela, samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe dwie morgi położone są w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem, może z racji uporu Koseli, to mikre gospodarstwo  ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni  inwestorzy z wielkimi pieniędzmi. I gotowi są wielkie pieniądze za te dwie morgi zapłacić  ale Kosela ani myśli sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i – jak się okaże – przechytrzy wszystkich.

Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz.   

DWIE MORGI UTRAPIENIA

Reżyseria: Marek Rębacz

Występują: Katarzyna Glinka/ Magdalena Wójcik (dubl.), Andrzej Grabarczyk/Sylwester Maciejewski (dubl.), Klaudia Halejcio, Tadeusz Chudecki i Mikołaj Roznerski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMPRO22
Impro Atak! Koncert życzeń w Teatrze Nowym
Teatr_Silencio_Blanco_Chiflon_Foto-Lorenzo-Mella
III Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt
zszywanie
Zszywanie historii w Teatrze Szwalnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*