01_BraterstwoW czwartek, 8 września zapraszamy wszystkich do Klubu Cytryna. O godz. 19:30 rozpocznie się Duński Wieczór Filmowy. Dzień później zapraszamy wielbicieli kina hiszpańskiego.

Podczas czwartkowej imprezy zostaną pokazane dwa filmy: przedpremierowe Braterstwo oraz oscarowy W lepszym świecie. Bilety wstępu wynoszą: 20 złotych i 35 złotych dla pary z cytryną. Można też zakupić bilet na pojedynczy film w cenie : 14 i 28zl (para z cytryną), a po projekcji wybrać się do Klubu Narraganset (Gdańska 129) – wraz z Mayflay partnerem pokazów – na darmowego drinka lub piwo, które otrzymacie wraz z biletem.

Opisy filmów:

Braterstwo   
Produkcja: Dania 2009
Reżyseria: Nicolo Donato
Gatunek: Dramat
Czas: 90

„Braterstwo” zgłębia środowisko duńskich neonazistów, w którym najbardziej błyskotliwy spośród rekrutów – Lars – jest jednocześnie zakamuflowanym gejem. Zawiedziony po pominięciu go przy rozdzielaniu awansów w wojsku (najprawdopodobniej jako konsekwencja plotek o jego skłonnościach homoseksualnych) Lars wydaje się kwestionować swoją męskość i szuka jej potwierdzenia gdzie indziej. Gdy trafia do neonazistowskiej grupy, gdzie jest szanowany i doceniany, całkowicie wnika w nowe środowisko. Poznaje tam Jimmy’ego, jednego z inicjatorów brutalnego linczu na młodym geju. Wkrótce wzajemna fascynacja Larsa i Jimmy’ego staje się dla obu bardzo niebezpieczna i coraz trudniejsza do ukrycia.

Nicolo Donato został podwójnie nagrodzony na swój debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie. Jury pod przewodnictwem Milosa Formana uznało “Braterstwo” za najlepszy film w konkursie, honorując najważniejszą statuetką festiwalu. „Braterstwo” to debiut fabularny Donato – dotychczas zajmował się głównie fotografią modową, realizacją teledysków, reklam i krótkich metraży.

W lepszym świecie
Produkcja: Dania Szwecja 2010
Reżyseria: Susanne Bier
Gatunek: Dramat
Czas: 119

Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie. Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców. Ojciec Eliasa to mięczak – pozwolił się spoliczkować nieznajomemu mężczyźnie. Życie przytłacza, więc Christian myśli tylko o zemście. Elias, zbyt spokojny i wrażliwy, jeszcze nie ma na nią pomysłu. Kiedy chłopcy zasiądą razem w szkolnej ławie, losy obu rodzin splotą się nieodwracalnie, a dziecięca niewinność nabierze zupełnie nowego znaczenia. Przemoc, zbrodnia i kłamstwo przykryte cienką warstwą miłości to nierzadko świat, w którym przyszło żyć dorosłym. W rzeczywistości dalekiej od ideału swojego miejsca szukają również dzieci. Kiedy relacje dorosłych są napięte do granic wytrzymałości, to właśnie dzieci szukają wyjścia z psychicznej pułapki. Chcą sprawiedliwości, od której zaczynają się wojny. Susanne Bier, duńska reżyserka, przekonała do siebie polskich widzów takimi filmami jak „Tuż po weselu”, „Bracia” oraz „Otwarte serca”. „W lepszym świecie” jest jej jedenastym filmem.


Hiszpański Wieczór Filmowy rozpocznie się w piątek, 9 września o godz. 19:30. Podczas nocy zostaną zaprezentowane dwa filmu – premierowo Inny oraz Grubasy. Wstęp 20 złotych i 35 złotych dla pary z cytryną. Można też zakupić bilet na pojedynczy film w cenie : 14 i 25 zł (para z cytryną).

Opis filmów:

Inny   
Produkcja: Hiszpania  2010
Reżyseria: Óskar Santos Gómez
Gatunek: Dramat, Thriller, Sci-Fi
Czas: 107

Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenionych thrillerów paranormalnych ostatnich dwóch dekad – „Otwórz oczy” (pierwowzór hitu „Vanilla Sky” z Tomem Cruisem i Penelope Cruz) i „Inni” (z Nicole Kidman) – przedstawia poruszającą historię Diego, lekarza, który obcując na co dzień z przypadkami ludzi na granicy życia i śmierci, uodpornił się na cierpienie pacjentów, ale także oddalił się od swojej partnerki oraz własnego dziecka. Pewnego dnia Diego pada ofiarą napadu, po którym pamięta jedynie dźwięk wystrzału i wrażenie, że poraziło go coś więcej niż kula. Wkrótce poczuje w sobie moce, których umysł naukowca nie jest w stanie wytłumaczyć i stanie przed wyborem, który na zawsze odmieni życie jego najbliższych.

Grubasy
Produkcja: Hiszpania 2009
Reżyseria: Daniel Sánchez Arévalo
Gatunek: Komedia
Czas: 110

„Gordos” to pizza, lody, czekolada, słodycze, kalorie, dużo kalorii. To także poczucie winy, pożądanie, strach, nadzieja, marzenia, seks, rodzina, miłość… Film jest optymistyczny, cudowny, cierpki, czuły, ostry, lekki i głęboki. To komedia. To dramat. To zbiór sprzeczności. To życie! „Gordos” to komediodramat. Pięć opowiadań o nadwadze członków grupy terapeutycznej. Ludzie nie spodziewają się schudnąć, ale raczej znaleźć przyczynę tycia. Szukają powodów niechęci do własnego ciała. Nie chodzi tu jednak o kilogramy, ani o ciało. Nadwaga jest tylko metaforą rzeczy, które łykamy dzień po dniu i które rozwijają się wewnątrz nas. Rzeczy, które są tak trudne do wyrażenia, do stawienia im czoła, a nawet do zaakceptowania.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
replika
Replika IX Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Łodzią
2017-09_noc_kinga_825
ENEMEF: Noc Grozy
plakat_przegld_Relanium
Relanium powraca do Cytryny

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*