15062012_043W piątek, 15 czerwca w Galerii Imaginarium została otwarta ekspozycja autorstwa Zbigniewa Dudka i Krystyny Urbanowicz-Dudek. Składają się na nią rzeźby, instalacje oraz prace malarskie.

Zbigniew Dudek ożywia swoje rzeźby. Próbuje poruszyć materię. W jego pracach zawarta jest kwintesencja życia, istota metafizyczna. Nie odzwierciedla przez nie rzeczywistości, a sam konstruuje świat dynamicznej kreacji. W swoich pracach korzysta ze stali, mosiądzu, drzewa i blachy. Krystyna Urbanowicz-Dudek to natomiast przedstawicielka malarstwa figuratywnego. Jej prace prezentują antropomorficzne kształty prezentujące niezwykłe wizje. Jak mówi Miłosz Słota „artystka zadaje sobie pytania: Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Nie pyta o to, kim jesteśmy teraz.”

Wystawę można oglądać od wtorku do soboty, w godz. 14-18 do 25 sierpnia br.

joomplu:37809

Zbigniew Dudek – Od 1985 nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie kieruje pracownią rzeźby na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Stopień doktora z dziedziny sztuk plastycznych w zakresie rzeźby uzyskał na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 1999. Stopień doktora habilitowanego w zakresie sztuk pięknych, uzyskał na Wydziale Rzeźby, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2008. Prodziekan Wydziału Tkaniny i Ubioru kadencji 2008–2012, ponownie wybrany na Dziekana Wydziału Tkaniny i Ubioru na kadencję 2012–2016 Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Krystyna Urbanowicz-Dudek – W 1991 uzyskała Dyplom na Wydziale Grafiki Warsztatowej ASP w Łodzi u prof. Leszka Rózgi i z malarstwa u prof. Juliusza Narzyńskiego. Zajmuje się malarstwem i grafiką projektową.

Zobacz także:

Przypadek ludzki w Galerii Imaginarium (foto)

Pomyłka / Tripping point of fauilure (foto+wideo)

CRASH 2.0 – Robert B. Lisek w Galerii NT (foto)

Ape-X w Galerii NT (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja (foto)
26042013_112
Under Construction w 6. dzielnicy (foto)
IMG_1824
Linia Życia w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*